Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Řešení dotazu:
V alsamixeru jsem si pohrál a výsledek stejný. I přímo napíchnutá sluchátka do karty. Reaguje to na jakoukoliv akci (disk, hýbání okny, scrollování...) MB Gigabyte asi rok stará.
Card: HDAIntel
Chip: Realtek ALC888
Na PCI ani PCI-E není nic kromě grafické karty.
Pulseaudio, Phonon, oboje může být zapnuté, vypnuté, je to jedno.
Na tomhle PC je rok Archlinux, pravidelné aktualizace, zatím všechny jádra stejné, občas jsem zkoušel i jiné distro (Ubuntu, Fedora), taky stejný výsledek.
Ono, já tohle vlákno nějak zaspal a zapoměl jsem napsat že bude nová karta a už ji i čekám. Konkrétně těda Asus Xonar DX/XD, sice dražší ale snad se to vyplatí. Každopádně díky za pomoc všem.
No musíš spustit "alsamixer -c0" důležité je to -c0 protože jinak se většinou dostaneš do nastavení mixáku pulse a tam nejsou všechny volby zvukovky, a může být zapnut nějaký vstup kde se to rušení dostává. Jinak jak ji budeš mít tak dopiš - uprav záznam v HW sekci pro tu zvukovku.Pulseaudio, Phonon, oboje může být zapnuté, vypnuté, je to jedno.
Co řeknou zdejší odborníci na zvukové karty pod Linuxem na Creative Sound Blaster AUDIGY SE. Je dost levná (lehce přes 500,-- Kč) a podle mýho googlení by mohla jet pod Linuxem v pohodě. Dost by mě to zajímalo.
Tak podle oficiálních stránek projektu Alsa:
Digital/Analog input does not work yet. Needs more development work.(Platí pro Sound Blaster Audigy SE/Value.)
http://www.opensound.com/oss.html
Alsa není jediná. Když nahlédneš do různých diskusí, tak některé karty jsou dle referencí uživatelů lépe podporovány v OSS (např. SB Audigy).
Tiskni
Sdílej: