Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
To chces web server jenom na uceni, nebo chces webhosting?
S tim hardwerem by nemel byt problem. Sam neco podobneho provozuju na desce ALIX 2D2 (500MHz CPU, 256MB RAM) a docela to funguje. Hlavne si se zamysli nad navstevnosti tech stranek pro 2 lidi za den je to az zbytecne moc vykonu.
Osobne se mi zda zbytecne davat do takoveho serveru grafiku. Na spravu ti staci SSH a v pripade nouze seriova konzole. Pokud trvas na grafice, klidne by ti stacila nejaka 16MB - na serveru si asi nebudes poustet filmy, ani hrat hry. Ale je to tvoje vec.
Ma to byt webserver pro staticky obsah, nebo chces i php a databazy?
Pro zacatek se zkus podivat na tento serial a na tyto odkazy:
http://www.google.cz/
http://wiki.debian.org/LaMp
http://wiki.ubuntu.cz/Apache%20s%20MySQL%20a%20PHP
http://www.howtoforge.com/ubuntu_lamp_for_newbies
Windows XP, nebo Ubuntu, nebo cokoliv jiného (Pokud možno s virtualizací)
Zkus Ubuntu server edition, nebo Debian - s tim mam nejlepsi zkusenosti. Windows XP nevidim jako moc stastny napad, to uz si radsi sezen Windows 2003, nebo Windows 2008.
(Pokud možno s virtualizací)
Tim myslis co? To ma ten system s webserverem bezet ve VMwaru, nebo necem podobnem? Nebo mas na PC WinXP a chces si v nem spustit linux? S procesorem by problem byt nemel.
Jakekoli distro a nainstalit lighttpd, pure-ftpd, openssh-server. Tyto baliky v *buntu repositarich 100 % jsou. S temito nastroji vystacite na provoz statickych stranek, ftp ci http uloziste apod.
Vse Vam pobezi ihned po nainstalovani baliku. Pristup mate pomoci ftp - bezne se pouziva u hostingu, i pomoci ssh ci scp.
Jedine co je treba udelat tak je zmena konfiguracniho souboru serveru lighttpd, abyste mel www root nekde v domovskem adresari.
Pozdeji muzete zvolit misto lighttpd treba apache ci prejit na LAMP
To me jen tak napadlo a mam to vyzkousene, funguje ihned bez potreby jakekoli konfigurace.
Samozrejme je vsftpd sofistikovanejsi nastroj.
Tiskni
Sdílej: