19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Ahoj, po bojování s Radeonem X1400 v mojem notebooku mi přetekl pohárek trpělivosti a chci něco jinýho - použitelnýho.
Jakou značku grafický karty zvolit do noteboou, aby na ní vše (openGL 2, hybernace, externí display, akcelerace videa - dá-li pán Bůh) fungovalo bez plácání se s fglrx a jiných libůstek ?
Za mých mladých let platilo že nejlpší byl intel a u nvidie blba hybernace, jaká je situace na trhu teď ?
Díky za rady
Řešení dotazu:
Tak ja mam intel a vse jede ok. Ale zase je potreba si uvedomit ze intel grafiky jsou dost slabe takze zadne 3d hry si poradne nezahrajes. NVIDIA mam pro linux velmi kvalitni ovladace, nerikam ze jsou bezchybne ale mam snim velmi dobre zkusenosti. Takze pokud chces vykon tak ber NVIDIA. Pokud nechces binarni ovladace a nepotrebujes extra vykon tak intel. Jinak u Ati jsem eml celekm dobre zkusensoti s open source ovladacem. Vse celekm fungovalo, teda krom vykonu ten byl oproti fglrx mnohem horsi, ale srovnatelny s intel :)
Tiskni
Sdílej: