Řemínky pro Apple Watch, bezdrátová sluchátka nebo nabíjecí adaptéry. Takovou nabídku našli v uplynulých dnech příslušníci Celního úřadu v Liberci při kontrole kamenného obchodu na Náchodsku. Celkem zde zadrželi 3 035 kusů zboží podezřelého z porušování práv duševního vlastnictví. Pokud by se jednalo o originální výrobky, jejich hodnota by podle odhadu přesáhla 10,8 milionu korun.
Byla vydána verze 31.1 textového editoru GNU Emacs. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Webový prohlížeč Waterfox (Wikipedie), fork Firefoxu, byl vydán ve verzi 6.7.0. Postaven je na jádru Gecko ESR 153.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.17.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Přidána byla základní podpora gamepadů. Opraveno bylo několik zranitelností. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Americká technologická společnost Apple loni v Irsku na daních zaplatila 17 miliard dolarů (zhruba 350 miliard Kč). To představovalo 40 procent celkové částky, kterou firma odvedla na dani z příjmů po celém světě. Vyplývá to z účetních výkazů podniku. Platbu výrazně zvýšilo rozhodnutí Soudního dvora EU z roku 2024, podle něhož měl Apple doplatit Irsku na daních 13 miliard eur (313 miliard Kč).
CrossPoint Reader je open-source alternativní firmware pro menší, levné čtečky, vybavené cca čtyřpalcovým e-ink displejem. Zahrnuje aplikaci pro čtení e-knih a webový server pro konfiguraci a přenos souborů po síti. Verze 1.0 byla vydána v únoru 2026. Recenze současné verze 1.5 vyšla na Linux Weekly News.
Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
, výškové nastavení) bylo i co nejúspornější (ale ne na úkor ergonomie). Dál by byl fajn USB hub, nicméně další vlastnosti jako pivot nebo repráčky netřeba. Posledním požadavkem je, aby to byla nějaká rozumnější značka, aby to nějakou dobu vydrželo.
Našel jsem třeba Philips 225P1ES nebo NEC MultiSync EA221WMe.
Zajímavě vypadá i Philips 225BL2CB (až na tu černou barvu). U těch Philipsů se mi líbí ty senzory, které zjišťují, jestli u monitoru někdo sedí (a když ne, tak ztlumí podsvícení), ale zajímaly by mě hlavně praktické zkušenosti.
Budu rád, pokud by někdo měl zkušenosti s uvedenými monitory a byl ochoten se podělit, případně doporučil něco úplně jiného, vhodného (případně i s trošku odlišnou úhlopříčkou). Předem dík.
Mno, jenže rozlišení 1920x1200 už implikuje koupi 24" monitoruNe nutně, mám tu 22" 1920×1200 S-PVA od Lenova. Menší úhlopříčka nevadí, DPI se mi zdá akorát. Bohužel už se nevyrábí. Taky spotřeba není malá - 50 až 80 W (podle jasu). Teď je spíš problém, že se dělá většinou "nesmyslné" široké rozlišení 1920×1080, popř. menší 16:9 varianty vč. extrémního vtipu 1366×768 (vertikální rozlišení jak 10 let starý 14" CRT).
šel bych do toho NECa..taky jsem ho chtěl brát..nakonec jsem vzal 24" 16:9 Benq 2420HDBL s LED kvůli filmům, ale ten NEC mě hodně lákal..ten Benq ujde ale mám na něm od začátku malé bílé tečky (asi 6) ..vysvětluju si to, že je to něco jako promáčklé folie pod LCD a proto je tam větší jas..byl jsem na to zvyklý jen z notebooku a na novém LCD mě to nasralo takže tak s Benqem..
oprava : světlejší tečky (hodně vidět na bílé ploše)
Náhodou na živo jsi toho NECa neviděl? (jde mi hlavně o pozorovací úhly, případně o dobu odezvy, ale ta na převážně "kancelářskou" práci nebude tak kritická)
bohužel neviděl..já to pak přestal řešit protože jsem si uvědomil že ten obraz stejně zabije můj VGA na starším notebooku :) a taky že asi trochu zabil..lehky duchy apod..tak jsem vzal levnej benq..to vga mi navic celej obraz zprasilo 50Hz ze site ktera je TN-C takže jsem musel zlikvidovat propojeni zemněni monitoru a laptopu přes koliky v zasuvce..jinak by to nebylo ani koukatelný
Tiskni
Sdílej: