abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 16:33 | Zajímavý projekt

    Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    14.8. 14:33 | IT novinky

    Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 13:33 | Nová verze

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 03:44 | Nová verze

    NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:22 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.8. 16:44 | IT novinky

    Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    13.8. 14:22 | IT novinky

    Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2393 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: karta na OpenCL

    16.11.2010 16:48 ::: | skóre: 14 | blog: e_lama
    karta na OpenCL
    Přečteno: 503×
    Zdravim, pouzivate nekdo OpenCl v linuxu? Jak jsou na tom ATI a NVIDIA s ovladacema?

    Chtel bych zkusit jetli by tim nesly urychlit nektery vypocty co delam, ale zase bych nerad koupil kartu za 3e3 a pak si ju povesil na zed nad postel, protoze k ni nejsou ovladace...

    Do ted jsem v linuxu pouzival vyhradne nvidiu a vsechno fungovalo relativne bez problemu, ale premejslel jsem ze bych zkusil ATI. Konkretne tuhle.

    V jakym stavu jsou momentalne ATI ovladace ?

    Diky

    Odpovědi

    11.1.2011 20:53 JanM | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta na OpenCL
    Mohu se optat, co jste zjistil?

    Momentálně jsem v obdobné situaci: mám starou GeForce 6600 (bez OpenCL) a rozhlížím se po nové.

    Našel jsem benchmarking pár karet ATI vs nVidia na http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=opencl_nvidia_ati&num=1

    Nejsa vývojář jsem z toho pochopil hlavně to, že výkon v jednotlivých implementacích API (OpenGL, OpenCL) se může zatraceně lišit, takže předpokládám, že bych nejprve měl udělat top ten aplikací (hugin, digikam, darktable, ...), zjistit jejich preference API pro GPU a pak teprve hledat grafickou kartu.

    Taktéž jsem zaregistroval, že nVidia sice podporuje OpenCL, ale její implementace jej omezuje pouze na grafickou kartu, kdežto specifikace mluví o tom, že OpenCL by mělo být na hw nezávislé (to si překládám jako: úlohu zpracovává buď CPU nebo GPU, podle toho, kdo to zvládne rychleji).

    Máte k tomu někdo další nějaké postřehy?

    P.S. Hry mne nezajímají, ale spotřeba+ticho v "idle" režimu ano.
    2.2.2011 23:52 ::: | skóre: 14 | blog: e_lama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta na OpenCL
    poslednich par mesicu jsem nemel moc casu, takze jsem s timhle bohuzel nijak nepohnul.

    jinak ja uz z principu odmitam kupovat nefunkcni hw, takze pokud to nebudu mit "on good authority" ze to funguje tak nic kupovat nebudu...

    Kdyby se me podarilo s tim nejak pohnout tak to sem hodim.
    stativ avatar 3.2.2011 09:01 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta na OpenCL

    Jak je na tom AMD netuším, ale řekl bych, že z hlediska podpory linuxu a podpory OpenCL na tom bude NVidia lépe.

    Ale teď k mým zkušenostem s OpenCL. Už jsem ho párkrát zkoušel, a to jak ve vlastních aplikacích tak v cizích (konkrétně v LuxRays). LuxRays fungovalo naprosto bez problémů. To vše na GeForce 9600 GT.

    Tady bych si dovolil malou poznámku k funkčnosti. Je dost pravděpodobné, že jde o mou blbost (resp. o to, že jsem se teprve učil s GPGPU pracovat), ale pro úplnost to sem napíšu. Když jsem začal bastlit svůj vlastní program, tak mi to přišlo trochu jako magie – hodně blbě se zjišťuje, kde je chyba (protože sebemenší omyl většinou skončí jako segfault někde v ovladači*). Zvláštní bylo, že některé segfaulty se neprojeví, pokud je nainstalovaný CUDA toolkit.



    * Což ale neznamená pád Xserveru nebo něco podobně děsivého.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    stativ avatar 3.2.2011 09:06 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta na OpenCL
    Teď jsem si vzpomněl na jednu věc. AMD ve svých ovladačích určitě rozhraní OpenCL má. Akorát ze začátku mělo takovou vtipnou vlastnost, že když si použil OpenCL, tak si grafila lenošila a stejně to všechno počítalo CPU. Zdá se, že teď už by to ale mělo fungovat.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.