Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).
Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.
Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).
Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.
Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také
… více »Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 26.04 LTS Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 11. vydání s dlouhodobou podporou (LTS).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.26.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Ahoj,
na routeru (Asus-Wl-500gP) mám nainstalováno OpenWRT a router je ve wireless bridge módu.
Dost často se stává, že mi spadne připojení, třeba přes noc nechám běžet torrenty a ráno už si nepingnu a musím router restartovat.
Dělo se to i dřív, když nebyl nastavený bridge. Co by mohlo zlobit, na co se mám kouknout?
Dík za pomoc.
/proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_tcp_timeout_established/proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_max
Timeout je nastaven na 3600…Nepřišel jsem na to kde jinde je problém :(
Ještě jeden problém tu mám, když dostanu IP od routeru, tak chvilku je připojení funkční, ale najednou spadne, přitom data se přenášejí (hraje mi stream rádia) ale nepingnu si, pak se to rozjede, ale s velkým packet lossem a po pár minutách se to uklidní a funguje normálně.
Vím že to je popis jak noha a těžko říct, ale kdyby někoho něco napadlo, budu vděčný.
Tiskni
Sdílej: