Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Zdar a sílu,
chystám se pořídit externí monitor, měl by mít matný povrch displeje, co nejvyšší rozlišení, HDMI, co nejnižší cenu a případně spotřebu, taky by měl být co nejlevnější. Cenový limit mám zhruba na čtyřech tisících. Je to primárně na čtení webů a programování.
Náhodou jsem narazil na Samsung BX2231. Mohli byste se k tomu kdyžtak prosím vyjádřit?
Samsung prý poskytuje nějakou záruku na nula vadných bodů, ale nic aktuálního a přesného jsem k tomu nenašel. Nevíte, jak to je?
Řešení dotazu:
>>> na nula vadných bodů,
Vadny bod (stale svitil bile) jsem videl jednou na tomto dellovi.
Podruhe na monitoru kolegy z prace, ktery jej za 200,- koupil na IT vrakaci a znacku si uz nepamatuju.
Od te doby nikdy a uz ani neverim ze se s displejem s vadnyma bodama nekdy setkam jak na pc monitorech, noteboocich, televizich, displejich fotaku.
Neni problem dnes dat zaruku na jediny vadny pixel takze bych rozhodne nebral jako smerodatne.
Sou to krysy holt no.
Ale opravdu konkretne na noteboocich jsem jeste nevidel vadny pixel a to jsem jich jiz mel v rukach hafo.
Tiskni Sdílej: