abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: zničený flash disk

    25.9.2011 21:45 halva-jr | skóre: 12
    zničený flash disk
    Přečteno: 558×
    Dobrý večer,

    objevil se nám v rodině takový menší problém. Sestře odešel flash disk s kompletním (a jediným) archivem jejich projektů. V servisu říkali, že je prý jediná možnost jakési přečipování. Nedokázal by si s tím někdo z Vás poradit? Samozřejmost je finanční odměna.

    Pokud by si někdo věděl rady, můžeme se domluvit na e-mailu jiri-jr@halva.org

    Děkuji

    Jiří Halva

    Odpovědi

    25.9.2011 21:50 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    Čo na ten disk povie Linux? (čo sa napr. objaví v syslog-u)
    25.9.2011 22:42 halva-jr | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    Zdravím,

    linux normálně nepoužívám, takže bych potřeboval trochu vysvětlit co zadat :-(

    Děkuji
    25.9.2011 22:44 halva-jr | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    Zapomněl jsem napsat, že jsem nabootoval live Slax.

    Díky za pomoc
    Jendа avatar 25.9.2011 22:56 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    Připoj flashdisk a zadej dmesg. Pošli posledních ~20 řádků.
    25.9.2011 23:23 halva-jr | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    Provedeno. Posílám od IrDY, ze zbytku nejsem moc moudrej. Pokud by bylo potřeba zaslat ještě něco jiného, tak není problém. Stačí napsat co.

    Díky

    IrDA: Registered device irda0
    cs: IO port probe 0x820-0x8ff:<6>nsc-ircc, Found dongle: Supports SIR Mode only
    nsc-ircc, chip->init
    nsc-ircc, Found chip at base=0x02e
    nsc-ircc, driver loaded (Dag Brattli)
    nsc_ircc_open(), can't get iobase of 0x2f8
     clean.
    cs: IO port probe 0x100-0x3af: clean.
    cs: IO port probe 0xa00-0xaff: clean.
    ACPI: PCI Interrupt 0000:00:1f.3[C] -> GSI 19 (level, low) -> IRQ 20
    ACPI: PCI Interrupt 0000:00:1b.0[A] -> GSI 21 (level, low) -> IRQ 23
    PCI: Setting latency timer of device 0000:00:1b.0 to 64
    iwl4965: Tunable channels: 13 802.11bg, 19 802.11a channels
    phy0: Selected rate control algorithm 'iwl-4965-rs'
    hda_codec: Unknown model for ALC268, trying auto-probe from BIOS...
    input: PC Speaker as /devices/platform/pcspkr/input/input7
    lp: driver loaded but no devices found
    fuse init (API version 7.9)
    iwl4965: Radio Frequency Kill Switch is On:
    Kill switch must be turned off for wireless networking to work.
    iwl4965: Radio Frequency Kill Switch is On:
    Kill switch must be turned off for wireless networking to work.
    iwl4965: Error sending REPLY_RXON: time out after 500ms.
    iwl4965: Error setting new configuration (-110).
    atkbd.c: Unknown key pressed (translated set 2, code 0xb4 on isa0060/serio0).
    atkbd.c: Use 'setkeycodes e034 (keycode>' to make it known.
    atkbd.c: Unknown key released (translated set 2, code 0xb4 on isa0060/serio0).
    atkbd.c: Use 'setkeycodes e034 (keycode>' to make it known.
    
    Jendа avatar 25.9.2011 23:28 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    Podle tohoto výpisu je flashka natolik mrtvá, že ji počítač vůbec nedetekuje.

    Začal bych tím, že bych změřil, zda je na ní napájení, a pak asi zbývá jen to přečipování - koupí se stejná (nebo co nejpodobnější) flashka a integráč s pamětí se přepájí na ni.
    25.9.2011 23:43 halva-jr | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    A bylo by možné se s Vámi domluvit, že byste se na to podíval? Protože já určitě nejsem schopný tohle udělat.
    Jendа avatar 26.9.2011 00:43 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    OK, máš cestu kolem brmlabu? Případně poštou…
    26.9.2011 09:42 halva-jr | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    Zdravím, kolem brmlabu bohužel cestu mít nebudu. Jsem z Vysočiny a studuji v Brně, Praha je trochu vzdálená. Mohl bys mi prosím poslat adresu a přibližně na kolik si své práce budeš cenit (e-mail jiri-jr@halva.org)? A mám se podívat po novém stejném flash disku a poslat ho také?

    Díky za pomoc
    26.9.2011 11:15 radek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    jen bych doplnil ze uspesnost neni 100%. a pro priste mit mininalne jednu zalohu :) sam mam doma par disku se spatnyma blokama a nepouzivatm je, alevjsou na nich data ktera se mohou hodit
    26.9.2011 11:46 halva-jr | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    Doma jsem to říkal několikrát: "Nepoužívej tu flash jako archiv. Není to bezpečný. Dávej si to na disk." Jenže to je jak mluvit do větru. I články z netu jsem tisknul, že flash nejsou bezpečný. A došlo na má slova. Bohužel. Snad se oprava tentokrát vydaří.
    26.9.2011 13:40 kolcon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    flashku jako archiv klidne pouzivat muze, pokud bude mit nekde zalohu to same plati ale i pro disk
    26.9.2011 15:25 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    Prostě důležité data mít na více místech !

    Jinak pokud na flash odešel řadič tak se data asi podaří vydolovat, pokud odešel ten paměťový čip tak z něho už nic nedostaneš.
    Jendа avatar 26.9.2011 18:15 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zničený flash disk
    Adresu bych ti poslal mailem, který ale nemáš v profilu (tak mi napiš na jenda(a)hrach.eu). Stejný flashdisk pošli taky. Když se to nepodaří, tak nic chtít nebudu (poštovné, pokud to budeš chtít poslat zpátky), v případě úspěchu pošli na účet brmlabu dar dle svého uvážení.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.