Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ahoj.
Položím jednu, asi dost hloupou, otázku.
Chystám se ke stavbě nového PC, na kterém poběží FreeBSD. Jako základ zřejmě použiji MB: Asus P8B WS - Intel C206, CPU: Intel Xeon E3-1275 (s integrovanou grafikou Intel HD3000) a gr. kartu nVidia GeForce GTX 560 Ti.
Teď k mému dotazu: V PC jsem měl vždy pouze jednu grafickou kartu, a teď si nejsem jist (zde budou dvě - jedna v CPU + GeForce), do kterého výstupu (na MB či na gr. kartě) budu připojovat monitor? Můžete mi to, prosím, trochu objasnit?
A dále bych se chtěl zeptat, jak je na tom FreeBSD s podporou grafiky v CPU SandyBridge a s podporou přepínání grafik?
Mějte se fajn. Roman.
Ahoj.
Dík za odpověď.
Ptal jsem se proto, že o nejnovjším HW nemám takový přehled, ale domnívám se, že jsem kdesi četl, že při potřebě malého gr. výkonu běží gr. čip obsažený v CPU a při potřebě vyššího gr. výkonu dojde k automatickému přepnutí na gr. kartu v PCIe slotu. No a myslím si, že při přepnutí těchto grafik uživatel asi nebude přehazovat kabel od monitoru z jednoho konektoru do druhého, či snad ano?
Měj se. Roman
Tiskni
Sdílej: