Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Řešení dotazu:
Ono taky ke kartě musí být připojena pořádná anténka a né ty rádoby anténky veliké s 10 cm prutem - připoj si ji do TV a uvidíš že i na TV na ni nic nechytneš.Jak jsem psal, z okna se díváme na žižkovskou věž. Nevím, kde jinde by to s tou anténou mělo najít nějaký multiplex než tady. Nebo se s tím mám nechat vyvézt přímo nahoru na věž?
Připoj anténu k TV a vyskoušej a uvidíšUvidím na 99% to samé. Teda fakt ještě můžu zkusit se nechat výtahem vyvézt na věž :D.
Vím o čem mluvím taky jsem s NT skoušel na dodanou anténku něco chytnout jinde a pouze v málo případech se něco chytne a je to nestabilní....Přesně, kdyby to bylo nestabilní, tak se máme o čem bavit. Jenže ono je to 100% stabilní.
Prostě dodanou anténu vyhoď a pořiď normální pořádnou - pro 4-5 pásmo jsou celkem malé takže ji klidně dáš za okno.To ten krám radši vrátím :D. Za okno nic dávat nebudu.
To ten krám radši vrátím :D. Za okno nic dávat nebudu.A to si myslíš že jiný bude lepší...... Samozřejmě jsou lepší s citlivějším tunerem a pod... Ale všechny na dodanou anténku chytnou velké H.... (obzvláště ve městech)
A to si myslíš že jiný bude lepší......Já ale žádný jiný v plánu pořizovat nemám :). A ano, myslím si, že pokud tenhle nefunguje, tak jiný bude lepší. Já jsem žádný kupovat nechtěl :). Prodávajícího zajímalo, jestli to rozjedem pod linuxem a přítelkyni zlákala možnost mít telku v notebooku. Nikdo z nás nepočítal s tím, že by tomu věnoval nějak víc času, pokud to nepojede.
Samozřejmě jsou lepší s citlivějším tunerem a pod...Můj osobní názor je, že pokud to nenašlo stopu jediného multiplexu je problém jinde. V driverech, ve firmware, v konfiguraci, nevím. Pokud by to na nějakém místě objevilo, že existuje nějaký multiplex, tak má cenu se bavit o anténách.
Ale všechny na dodanou anténku chytnou velké H.... (obzvláště ve městech)Zatím jsi jediný člověk, kterého jsem potkal, který si myslí, že ta věc funguje správně, když vedle žižkovské věžě neobjevila jediný multiplex.
A pokud si myslíš ze je anténka OK co ji skusit připojit na normální TV - chytne na tu anténku TV signál ?TV nemám. A neviděl jsem TV s podobným konektorem, takže nemám ani redukci.
Co skusit na ten tuner připojit normální antén co máš do TV ?Anténu taky nemám, i když... je tu společná anténa, ale zase samozřejmě s jiným konektorem.
Tak potom musíš dodat nějaké logy..... Natáhl se fw ?GOTO 3
Nechci být sprostý ale já tam žádný výpis logu nevidím pouze tvé tvrzení že je to OK. Prostě pokud k tomu nepřipojíš pořádnou anténu! Nedodáš výpisy co to vypsalo v logu. Nenapíšeš co to vypisuje při spuštění w_scan tak se fakt nemáme o čem bavit. PS. Na konektory existují redukceTak potom musíš dodat nějaké logy..... Natáhl se fw ?GOTO 3
Prostě mě nechceš věřit že na tu anténku se nedá nic chytit.Proč bych měl věřit jednomu člověku, který tvrdí, že nejde něco, co jiným předtím šlo? Tím, že to budeš opakovat stále dokola, se na tom nic nezmění.
On je totiž někdy problém jak jseš i moc blízko vysílače - jseš v jeho stínu a zarušeném prostoru. Například Opole s 22db anténou chytám v pohoděStín bych pochopil, mám s ním zkušenost u wifi. Ale v takové bezprostřední blízkosti zase nejsem. Problém není v tom, že bys nemohl mít znalosti, zkušenosti, nebo nedej bože i pravdu. Problém je v tom, že od začátku vynášíš nesmyslné kategorické soudy, a to navíc způsobem, který nedůvěryhodností přímo čiší. Mám za to, že kdybys fakt věděl, o čem mluvíš, podal bys to jinak.
Mě na tu mini anténku fungoval i settopbox a to je vysílač nějakejch 20 km daleko. Ale jenom za dobrýho počasí, když bylo hnusně už to kostičkovalo.Jo. Díky za protipříklad. Každopádně se bavíme o tom, jestli to detekuje nějaký multiplex, ne o kvalitě apod.
Takže já mu taky nevěřim. Na dlouhodobý používání to asi neni, ale aspoň něco bys na tom určitě naladil. Pokud to teda má natažený ovladače, firmware a funguje to ...Má to natažené ovladače, (snad správný) firmware, zbytek budem asi přecijen ještě zkoumat. Teď jsem to nechal u táty na otestování na Windows.
$ w_scan -X -c SK w_scan version 20120525 (compiled for DVB API 5.6) using settings for SLOVAKIA DVB aerial DVB-T Europe scan type TERRESTRIAL, channellist 4 output format czap/tzap/szap/xine output charset 'UTF-8', use -C <charset> to override Info: using DVB adapter auto detection. /dev/dvb/adapter0/frontend0 -> TERRESTRIAL "Realtek RTL2832 (DVB-T)": goodPamätám si, že som pod staršími jadrami používal tento ovládač a s ním to fungovalo. Ale ten sa dal používať len do verzie 3.4.x. Pod 3.5.x mi nefungoval a od 3.6.x je nový ovláda v jadre - a ten hapruje.Using TERRESTRIAL frontend (adapter /dev/dvb/adapter0/frontend0) ... 610000: (time: 01:19) (time: 01:20) signal ok: QAM_AUTO f = 610000 kHz I999B8C999D999T999G999Y999 Info: no data from NIT(actual) ... tune to: QAM_AUTO f = 610000 kHz I999B8C999D999T999G999Y999 (time: 03:32) Info: no data from PAT Info: no data from SDT(actual) Info: no data from NIT(actual) ...
Jsem říkal že na tu anténku se to nedá používatNe, ty jsi tvrdil, že na ní nejde nic chytit a ani vyzkoušet. Což ti bylo vyvráceno a tudíž mám podezření, že se směješ vlastní hlouposti :).![]()
![]()
![]()
Bus 001 Device 007: ID 15a4:9016 Afatech Technologies, Inc. AF9015 DVB-T USB2.0 sticksice se zda ze by mohl fungovat, ale referece na tento chipset nejsou nic moc.
Bus 008 Device 008: ID 048d:9006 Integrated Technology Express, Inc. IT9135 BDA Afatech DVB-T HDTV DongleFrontend ITE IT9135, demodulator Afatech AF9033, tuner ITE IT9133 BX Stara verze: Frontend Afatech AF9015, tuner mxl5007t
Tiskni
Sdílej: