Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Proč by se měly ložiska uvařit?Protože pod ložiskem je výrazně vyšší teplota, protože tam neproudí vzduch a často je ten ventilátor položený přesně oproti GPU, tedy v místě největšího zdroje tepla.
(horké léto + burn a grafika už má hodně malou rezervu ke kritickým teplotám a tunel to nezachrání).V životě k něčemu takovému nedošlo na spoustě PC co jsem skládal/odhlučňoval, ale na spoustě jiných PC odešly ventilátory na grafice, uvařily se ložiska a odešly GK jako takové, nemluvě o „muzikálním zážitku“ (bavím se o low end a střední třída, jak je tam nějaké dělo za 12k, tak se do toho nepletu).
Já mám pocit, že ty stále před očima vidíš jednoslotové chlazení/grafikuje to možné a je pravděpodobné, že dvou-slotové nemají důvod, tak být udělané žádné.
Takže nejdřív preferuješ pasivní grafiky a pak k nim stejně přidáváš větrák? :)Ano :), ty úplně low-end jej vůbec nepotřebují (nebo jen něco 500ot pro dobrý pocit), a ty výš ofukuju, ale kontrolovaně v rámci proudění ve skříni a „normálním“ ventilátorem.
Takže nejdřív preferuješ pasivní grafiky a pak k nim stejně přidáváš větrák? :)Nooo... ono je to nakonec o neco drazsi, ale taky o neco lepsi. Kdysi jsem mel Gigabyte silent 5770, a kdyz jsem na to pripevnil levnej a tichej 12cm vetrak (tremi kousky dratu
Každé má svoje. Když použijete stejné disky, tak budou stejně velké (i když ani to není úplně jisté, navíc je potřeba počítat s tím, že časem budete muset některý vyměnit a úplně stejný už neseženete) a je šance, že budou i stejně rychlé. Na druhou stranu se vám pak může stát, že budou mít i stejnou životnost - jednou se mi takhle stalo, že mi dva disky v mirroru odešly po více než roce provozu s odstupem menším než týden.
Takže bych asi spíš doporučil různé disky (třeba i různých značek (což už dnes není tak snadné)) a záměrně nevyužít celou velikost, ale udělat pole o něco menší.
Tiskni
Sdílej: