Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Vypadá to, že nejste sám :-/ Na tom odkazu je docela dobře sepsáno, kde to zhruba zůstává viset. Vypadá to spíš na softwarovou chybu.
Pokud jde o hypotézu s napájením, zkusil bych
Pokud potřebujete vyloučit hypotézu, že je to napájením, potřebujete to napájení opravdu "betonově tvrdé", abyste mohl říct, že tady problém určitě není. Proto ten overkill s PS2 zdrojem, proto tlustou keramiku všude kam dosáhnu. Je nesmysl bavit se o tom, jestli je 4.75V ještě v toleranci "dobrého" napájení (jak jsem to četl na fórech venku) - osobně bych se snažil držet na všech měřených bodech > +5V. A jak už jsem řekl, jádro CPU nejede na +5V (nebo kolik ta deska bere zvenčí), jádro jede na nějaké snížené větvi, kterou si deska vyrábí sama. Těch snížených větví tam může být i několik (+3.3, +2.5, +1.8, cca +1V Vcore).
Teplotu poznáte velmi snadno prstem. Obecně pokud na tom udržíte prst, tak to bude asi v pořádku. Pokud na tom neudržíte prst, tak větší chadič / zkontrolovat vazbu čipu na chladič / lepší pastu / ventilátor. Ale proboha - copak RPi má tenhle problém?
# iwconfig wlan1 mode master Error for wireless request "Set Mode" (8B06) : SET failed on device wlan1 ; Invalid argument.S jakýmkoliv starším jádrem, než je v tom raspbianu se hostapd ani nespustí:
# hostapd -dd /mnt/etc/hostapd.conf random: Trying to read entropy from /dev/random Configuration file: /mnt/etc/hostapd.conf ctrl_interface_group=0 (from group name 'root') Could not open file:/sys/class/net/wlan1 /phy80211/name No such file or directory rfkill: initial event: idx=0 type=2 op=0 soft=0 hard=0 rfkill: initial event: idx=1 type=1 op=0 soft=0 hard=0 rfkill: initial event: idx=2 type=2 op=0 soft=0 hard=0 rfkill: initial event: idx=3 type=1 op=0 soft=0 hard=0 rfkill: initial event: idx=4 type=1 op=0 soft=0 hard=0 netlink: Operstate: linkmode=0, operstate=6 Could not read interface wlan1 flags: No such device nl80211: Set mode ifindex 0 iftype 2 (STATION) nl80211: Failed to set interface 0 to mode 2: -19 (No such device) nl80211: Try mode change after setting interface down Could not read interface wlan1 flags: No such device nl80211: Interface mode change to 2 from 0 failed nl80211 driver initialization failed. rmdir[ctrl_interface]: No such file or directory
iwconfig wlan1 mode master
ještě nic neznamená - mac80211 funguje jinak, něco o tom je tady. To, co karta umí zjištíš líp pomocí iw list
.
A k tý mezeře, jen tak střílim od boku, nemůže být někde v konfiguráku nějaký whitespace za wlan1, který parser neodparseroval?
Zrovna čipsety Atheros považuju za to nejlepší, co je na trhu. Fakt je, že ath6k jsem ještě pořádně neprohnal.Zrovna ath6k mám doma v serveru a zpočátku (období poloviny roku 2011) to byl totální horor. Jeden ntb s Windows při připojení do WiFi sítě vždy na serveru způsobil kernel panic, jiných problémů bylo taky dost. Teď už se to zdá být OK. Takže HW je sice dobrý, ale SW ne vždy tak docela...
Tiskni
Sdílej: