Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Vypadá to, že nejste sám :-/ Na tom odkazu je docela dobře sepsáno, kde to zhruba zůstává viset. Vypadá to spíš na softwarovou chybu.
Pokud jde o hypotézu s napájením, zkusil bych
Pokud potřebujete vyloučit hypotézu, že je to napájením, potřebujete to napájení opravdu "betonově tvrdé", abyste mohl říct, že tady problém určitě není. Proto ten overkill s PS2 zdrojem, proto tlustou keramiku všude kam dosáhnu. Je nesmysl bavit se o tom, jestli je 4.75V ještě v toleranci "dobrého" napájení (jak jsem to četl na fórech venku) - osobně bych se snažil držet na všech měřených bodech > +5V. A jak už jsem řekl, jádro CPU nejede na +5V (nebo kolik ta deska bere zvenčí), jádro jede na nějaké snížené větvi, kterou si deska vyrábí sama. Těch snížených větví tam může být i několik (+3.3, +2.5, +1.8, cca +1V Vcore).
Teplotu poznáte velmi snadno prstem. Obecně pokud na tom udržíte prst, tak to bude asi v pořádku. Pokud na tom neudržíte prst, tak větší chadič / zkontrolovat vazbu čipu na chladič / lepší pastu / ventilátor. Ale proboha - copak RPi má tenhle problém?
# iwconfig wlan1 mode master Error for wireless request "Set Mode" (8B06) : SET failed on device wlan1 ; Invalid argument.S jakýmkoliv starším jádrem, než je v tom raspbianu se hostapd ani nespustí:
# hostapd -dd /mnt/etc/hostapd.conf random: Trying to read entropy from /dev/random Configuration file: /mnt/etc/hostapd.conf ctrl_interface_group=0 (from group name 'root') Could not open file:/sys/class/net/wlan1 /phy80211/name No such file or directory rfkill: initial event: idx=0 type=2 op=0 soft=0 hard=0 rfkill: initial event: idx=1 type=1 op=0 soft=0 hard=0 rfkill: initial event: idx=2 type=2 op=0 soft=0 hard=0 rfkill: initial event: idx=3 type=1 op=0 soft=0 hard=0 rfkill: initial event: idx=4 type=1 op=0 soft=0 hard=0 netlink: Operstate: linkmode=0, operstate=6 Could not read interface wlan1 flags: No such device nl80211: Set mode ifindex 0 iftype 2 (STATION) nl80211: Failed to set interface 0 to mode 2: -19 (No such device) nl80211: Try mode change after setting interface down Could not read interface wlan1 flags: No such device nl80211: Interface mode change to 2 from 0 failed nl80211 driver initialization failed. rmdir[ctrl_interface]: No such file or directory
iwconfig wlan1 mode master
ještě nic neznamená - mac80211 funguje jinak, něco o tom je tady. To, co karta umí zjištíš líp pomocí iw list
.
A k tý mezeře, jen tak střílim od boku, nemůže být někde v konfiguráku nějaký whitespace za wlan1, který parser neodparseroval?
Zrovna čipsety Atheros považuju za to nejlepší, co je na trhu. Fakt je, že ath6k jsem ještě pořádně neprohnal.Zrovna ath6k mám doma v serveru a zpočátku (období poloviny roku 2011) to byl totální horor. Jeden ntb s Windows při připojení do WiFi sítě vždy na serveru způsobil kernel panic, jiných problémů bylo taky dost. Teď už se to zdá být OK. Takže HW je sice dobrý, ale SW ne vždy tak docela...
Tiskni
Sdílej: