Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. Včera je představil a spustil předprodej: Core 2 Duo za 149 dolarů s dodáním v červenci a Core Time 2 za 225 dolarů s dodáním v prosinci.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.4. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Byla vydána Java 24 / JDK 24. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 24. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 42, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 15. dubna. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout edici KDE Plasma Desktop nebo spin Cosmic. Vydán byl také Fedora Asahi Remix 42 Beta pro Apple Silicon.
Byla vydána verze 12.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd, určené pro záchranu systémů a dat. Přehled novinek v changelogu. Přidána byla podpora bcachefs, Linux byl povýšen na verzi 6.12.19, GParted na verzi 1.7.0, nwipe na verzi 0.38, dump na verzi 0.4b49, …
Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
co je zhruba 20 stran/mesiac
Sorry, ale nevěřím, že takový uživatel existuje . Každopádně, naši měli poslední tiskárnu cca 4-5 let (barevný křáp od Samsungu, co se jim za tu dobu 2x podělal) a za tu dobu vytočili startovní BW toner a k tomu tuším 2-3 nové. Barvu skoro netiskli.
Ty máš v ČB tiskárně sadu tonerů?
Ne, ale v barevné . (Požadavek je ČB, pochopitelně barevná může být taky
)
Každopádně výpočet pořád má smysl, protože typický domácí uživatel za životnost tiskárny spotřebuje tak možná jeden velkokapacitní toner. Tedy potiskne dvě až tři krabice papírů, která každá obsahuje pět balíků po 500 ks, abys měl představu, kolik to je. Na to mířila otázka, zda jsou rodiče nějací tiskoví maniaci.
Hahaha, takového „typického“ uživatele chci vidět...
Postscript alebo PCL v najlacnejsej kategorii
Ale já rozhodně nehledám v té nejlacinější katerogii, nauč se, prosím číst.
(vhodna na doma)
Ach jo, jedna perla za druhou...
Pozrel by som Samsung - dodavaju k nim nejake binarne sracky aj pre Linux, ale hlavne na to existuje open source driver SpliX.
Samsung nikdy více, mám velmi špatné zkušenosti...
Jako protiklad, mám toto a stále jsem nad míru spokojený (byť mi HP jako firma už leze na nervy) - zatím je to relativně krátce v provozu. Požadavky nebyly přesně jak v zadání, ale levný tisk (zběžným pohledem má levnější provoz než ta uváděná laserovka a je to i s barvou a skenerem), žádná spotřeba a neustále dostupná. (Ju, bez duplex-u a ethernetu to není tskárna :))
DRM u HP je ale trochu jinej levelPočkat, co může mít tiskárna horšího, než počítadlo zakoupených stránek?
Drží se zuby nehty DRM a chce 30 horších omezeních plynoucí z DRM.
Nesmíš napsat jiná, která neplynou z DRM, to jsou úplně jiná omezení a vůbec nesouvisí s užíváním. (…trocha ironie se vždycky hodí :) )
Tiskni
Sdílej: