Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
co je zhruba 20 stran/mesiac
Sorry, ale nevěřím, že takový uživatel existuje . Každopádně, naši měli poslední tiskárnu cca 4-5 let (barevný křáp od Samsungu, co se jim za tu dobu 2x podělal) a za tu dobu vytočili startovní BW toner a k tomu tuším 2-3 nové. Barvu skoro netiskli.
Ty máš v ČB tiskárně sadu tonerů?
Ne, ale v barevné . (Požadavek je ČB, pochopitelně barevná může být taky
)
Každopádně výpočet pořád má smysl, protože typický domácí uživatel za životnost tiskárny spotřebuje tak možná jeden velkokapacitní toner. Tedy potiskne dvě až tři krabice papírů, která každá obsahuje pět balíků po 500 ks, abys měl představu, kolik to je. Na to mířila otázka, zda jsou rodiče nějací tiskoví maniaci.
Hahaha, takového „typického“ uživatele chci vidět...
Postscript alebo PCL v najlacnejsej kategorii
Ale já rozhodně nehledám v té nejlacinější katerogii, nauč se, prosím číst.
(vhodna na doma)
Ach jo, jedna perla za druhou...
Pozrel by som Samsung - dodavaju k nim nejake binarne sracky aj pre Linux, ale hlavne na to existuje open source driver SpliX.
Samsung nikdy více, mám velmi špatné zkušenosti...
Jako protiklad, mám toto a stále jsem nad míru spokojený (byť mi HP jako firma už leze na nervy) - zatím je to relativně krátce v provozu. Požadavky nebyly přesně jak v zadání, ale levný tisk (zběžným pohledem má levnější provoz než ta uváděná laserovka a je to i s barvou a skenerem), žádná spotřeba a neustále dostupná. (Ju, bez duplex-u a ethernetu to není tskárna :))
DRM u HP je ale trochu jinej levelPočkat, co může mít tiskárna horšího, než počítadlo zakoupených stránek?
Drží se zuby nehty DRM a chce 30 horších omezeních plynoucí z DRM.
Nesmíš napsat jiná, která neplynou z DRM, to jsou úplně jiná omezení a vůbec nesouvisí s užíváním. (…trocha ironie se vždycky hodí :) )
Tiskni
Sdílej: