Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
co je zhruba 20 stran/mesiac
Sorry, ale nevěřím, že takový uživatel existuje . Každopádně, naši měli poslední tiskárnu cca 4-5 let (barevný křáp od Samsungu, co se jim za tu dobu 2x podělal) a za tu dobu vytočili startovní BW toner a k tomu tuším 2-3 nové. Barvu skoro netiskli.
Ty máš v ČB tiskárně sadu tonerů?
Ne, ale v barevné . (Požadavek je ČB, pochopitelně barevná může být taky
)
Každopádně výpočet pořád má smysl, protože typický domácí uživatel za životnost tiskárny spotřebuje tak možná jeden velkokapacitní toner. Tedy potiskne dvě až tři krabice papírů, která každá obsahuje pět balíků po 500 ks, abys měl představu, kolik to je. Na to mířila otázka, zda jsou rodiče nějací tiskoví maniaci.
Hahaha, takového „typického“ uživatele chci vidět...
Postscript alebo PCL v najlacnejsej kategorii
Ale já rozhodně nehledám v té nejlacinější katerogii, nauč se, prosím číst.
(vhodna na doma)
Ach jo, jedna perla za druhou...
Pozrel by som Samsung - dodavaju k nim nejake binarne sracky aj pre Linux, ale hlavne na to existuje open source driver SpliX.
Samsung nikdy více, mám velmi špatné zkušenosti...
Jako protiklad, mám toto a stále jsem nad míru spokojený (byť mi HP jako firma už leze na nervy) - zatím je to relativně krátce v provozu. Požadavky nebyly přesně jak v zadání, ale levný tisk (zběžným pohledem má levnější provoz než ta uváděná laserovka a je to i s barvou a skenerem), žádná spotřeba a neustále dostupná. (Ju, bez duplex-u a ethernetu to není tskárna :))
DRM u HP je ale trochu jinej levelPočkat, co může mít tiskárna horšího, než počítadlo zakoupených stránek?
Drží se zuby nehty DRM a chce 30 horších omezeních plynoucí z DRM.
Nesmíš napsat jiná, která neplynou z DRM, to jsou úplně jiná omezení a vůbec nesouvisí s užíváním. (…trocha ironie se vždycky hodí :) )
Tiskni
Sdílej: