Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
rozmýšlal som na kúpou knihy Návrh a realizácia sietí Cisco ale kedže bola vydaná v roku 2003 nie som si istý či sa dá väčšina vecí z nej ešte použiť , ale keď som si listoval obashom tak sa väčšina protokolov stále používa.
Zaujíma ma či je tato kniha ešte stále užitočná a či ten test ešte stále funguje.Tí čo tí túto knihu čítali zaujíma ma ich názor.
Pokiaľ viem kniha nemá novšie vydanie a inú knihu s takou kvalitou obashu som nenašial ak nejakú dobru knihu poznáte prosím postnite ju alebo ak viete že je novšie vydanie (nevadí keď je v angličtine).
Ospravedlnujem sa ak som to zaradil do nesprávnej kategorie a ak ano prosím adminov o presunutie alebo aspoň o uvedomenie o vymazaní. Dakujem za pochopenie.
Dakujem za všetky odpoveďe,recenzie a odkazy na články,knihy,novšie vydanie.CCDA certifikacia? Uskutočnuje sa ešte? Myslíte že sa dá použiť aj teraz tá knihy pri tej certifikácií?
Doporucenia su síce zastaralé ale to sú len doporucenia takze sa chcem spýtať dokázal by som vybrať podla obsahu výkladu vybrať novodobejšie alternatívy HW/sW? Dokázal by som postaviť sieť z týchto komponentov?
Nejaké odporučanie (lepšie?) na nejakú anglickú literatúru?
Zaujímam sa o stavbu siete ktorú by mohla využiť nejaká spoločnosť na prevadzkovanie Weboveho,Mailoveho,Databazového,Tiskarnoveho serveru ,NAS a zároven používať ju ako Intranet a vytvoriť VPN sieť pre pripojenie iných pobočiek tejto spoločnosti.Mimochodom dakujem za odpoveď a ešte otázku ...odporučili by ste mi túto knihu?
Tiskni
Sdílej: