Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
rozmýšlal som na kúpou knihy Návrh a realizácia sietí Cisco ale kedže bola vydaná v roku 2003 nie som si istý či sa dá väčšina vecí z nej ešte použiť , ale keď som si listoval obashom tak sa väčšina protokolov stále používa.
Zaujíma ma či je tato kniha ešte stále užitočná a či ten test ešte stále funguje.Tí čo tí túto knihu čítali zaujíma ma ich názor.
Pokiaľ viem kniha nemá novšie vydanie a inú knihu s takou kvalitou obashu som nenašial ak nejakú dobru knihu poznáte prosím postnite ju alebo ak viete že je novšie vydanie (nevadí keď je v angličtine).
Ospravedlnujem sa ak som to zaradil do nesprávnej kategorie a ak ano prosím adminov o presunutie alebo aspoň o uvedomenie o vymazaní. Dakujem za pochopenie.
Dakujem za všetky odpoveďe,recenzie a odkazy na články,knihy,novšie vydanie.CCDA certifikacia? Uskutočnuje sa ešte? Myslíte že sa dá použiť aj teraz tá knihy pri tej certifikácií?
Doporucenia su síce zastaralé ale to sú len doporucenia takze sa chcem spýtať dokázal by som vybrať podla obsahu výkladu vybrať novodobejšie alternatívy HW/sW? Dokázal by som postaviť sieť z týchto komponentov?
Nejaké odporučanie (lepšie?) na nejakú anglickú literatúru?
Zaujímam sa o stavbu siete ktorú by mohla využiť nejaká spoločnosť na prevadzkovanie Weboveho,Mailoveho,Databazového,Tiskarnoveho serveru ,NAS a zároven používať ju ako Intranet a vytvoriť VPN sieť pre pripojenie iných pobočiek tejto spoločnosti.Mimochodom dakujem za odpoveď a ešte otázku ...odporučili by ste mi túto knihu?
Tiskni
Sdílej: