abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:00 | IT novinky

    Na akci Made by Google 2026 (YouTube) bude oficiálně představena jedenáctá generace telefonů Pixel s novým čipem Google Tensor G6 a hodinky Pixel Watch 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 17:11 | Bezpečnostní upozornění

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se spolu s partnery z dalších zemí připojil ke společnému upozornění (Joint Cybersecurity Advisory) týkajícímu se probíhající kybernetické kampaně skupiny LAUNDRY BEAR zaměřené na uživatele e-mailové platformy Zimbra Collaboration Suite (ZCS) nejméně od července 2025. NÚKIB doporučuje organizacím využívajícím Zimbra Collaboration Suite neprodleně ověřit, zda

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | Nová verze

    Intel vydal 42 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20260811 mikrokódů pro své procesory.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:33 | Zajímavý článek

    Sny o designu GNOME Shellu, článek s náhledy a videi, představuje dlouhodobou vizi týmu GNOME pro vylepšení uživatelského rozhraní GNOME Shellu. Zatímco nedávné verze přinášely spíše drobné úpravy, designéři nyní plánují zásadnější změny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    dnes 05:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu důležitých bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb. Nově vyžaduje podporu ECC (Elliptic Curve Cryptography) v libcrypto, včetně křivky NISTP521.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.6 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. S novými obrazy pro Orange Pi 4 Pro, Orange Pi Zero 3W a Odroid M1/M1S/M2. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Námořní drony používané elitními jednotkami britského královského námořnictva tajně posílaly údaje do Číny. Stroje vybavené čínskými komponenty měly být využívány pro vojenské operace na Blízkém východě. Kamery na dálkově řízených průzkumných člunech K3 Scout byly vybavené součástkami, které bez vědomí britského námořnictva odesílaly informace do spojeného zařízení v Číně. Britské námořní síly využívaly flotilu námořních dronů

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 13:33 | IT novinky

    Alza.cz nabízí herní AlzaPC s předinstalovaným Linuxem (YouTube), konkrétně s linuxovou distribucí Bazzite (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 04:55 | Nová verze

    Squeak (Wikipedie), open source implementace programovacího jazyka a prostředí Smalltalk, byl vydán ve verzi 6.1. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Bezpečnostní upozornění

    V Linuxu v KVM byla nalezena a v upstreamu již byla opravena kritická zranitelnost Zapscape aneb CVE-2026-64561. Root na hostovaném počítači (virtuální stroj) může obejít izolaci a získat plnou kontrolu nad hostitelským systémem (DoS útok nebo vzdálené spuštění kódu s právy roota). Na obou hlavních architekturách – Intel i AMD. Zranitelnost v Linuxu existovala 6 let (od července 2020 do července 2026).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2373 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Upgrade pocitace a nasledne BSOD 0x00000133

    23.10.2014 00:51 samec33
    Upgrade pocitace a nasledne BSOD 0x00000133
    Přečteno: 509×
    Dobrý den, rozhodl jsem se upgradovat PC nova deska, procesor, ramky, ssd disk, zůstala jen GK a Zdroj, po pár dnech začal systém házet BSOD a ještě při hraní začala vypadávat GK ovladač byl restartovan atd... Viz treba "Popis ID události 13 ze zdroje nvlddmkm nebyl nalezen. Součást, která tuto událost vyvolává, buď není v místním počítači nainstalována, nebo je její instalace porušená. Můžete tuto součást opravit nebo nainstalovat do místního počítače." nebo "Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven." Celý kod BSOD "Počítač byl restartován z procesu kontroly chyb. Kontrola chyb: 0x00000133 (0x0000000000000000, 0x0000000000000501, 0x0000000000000500, 0x0000000000000000)." tak bych se chtěl zeptat jestly nevíte co s tím, už si nevím rady, ovladače mam nejnovější, a ještě dříve jsem měl windows 7 a teď mam windows 8 , ve starém počítači fungovala GK bez problému, Předem děkuji

    MB Gigabyte GA-Z97MX-Gaming 5 CPU QuadCore Intel Core i5-4690K, 3500 MHz (35 x 100) SSD Crucial_CT256MX100SSD1 (256 GB, SATA-III) RAM Crucial BLS4G3D1609DS1S00. Zdroj: 650w GK: GTX 660 gigabite

    Odpovědi

    Diskuse byla administrátory uzamčena.
    FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?

    23.10.2014 01:39 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrade pocitace a nasledne BSOD 0x00000133
    Jako delší dobu registrovaný uživatel by jsi měl vědět, že tento portál se nezabývá problémy s Windows a takovéto dotazy jsou zde tedy naprosto offtopic.
    Thread zamykám a později bude smazán.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.