Tým Google Quantum AI představil kvantový čip Willow se 105 qubity.
Byla vydána nová verze 257 správce systému a služeb systemd (GitHub).
RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, nově oficiálně běží také na architektuře arm64. Podporován je Apple Silicon (YouTube) je i Raspberry Pi 5 (YouTube).
Jaký byl rok 2024 ve vyhledávání Googlu? Mistrovství světa v hokeji, triumf Davida Pastrňáka, Robert Fico nebo loučení s herečkou Simonou Postlerovou. To jsou některá z témat, která letos nejvíce rezonovala ve vyhledávání na Googlu. Češi s velkým zájmem zjišťovali, proč je přestupný rok, a s podobnou intenzitou hledali důvod absence Zdeňka Chlopčíka ve StarDance. Kompletní žebříčky včetně globálních a další zajímavosti.
Chatbot Grok AI je nově pro uživatele sítě 𝕏 zdarma (návod). S omezením 10 zpráv za dvě hodiny a tři obrázky za den.
GNU Shepherd (Wikipedie) dospěl do verze 1.0.0. Po 21 letech. Jedná se o init systém a správce služeb napsaný v Guile Scheme. Původně se jmenoval GNU dmd (Daemon managing Daemons). Používá se v systému GNU Guix.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.23.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
Odešla Barbora Bühnová, propagátorka IT mezi ženami. Docentka a proděkanka Fakulty informatiky Masarykovy univerzity vedla řadu výzkumných týmů s orientací na softwarové architektury a patřila ke spoluzakladatelkám neziskové organizace Czechitas. Zemřela po dlouhé nemoci ve čtvrtek 5. prosince ve věku 43 let.
V únoru představený AI generátor realistických videí z textového popisu Sora od OpenAI je dnešním dnem dostupný uživatelům ChatGPT Plus a Pro. Ne však uživatelům v EU.
Uživatelé openSUSE mohou nově používat utilitu switcherooctl pro přepínání grafických karet.
Řešení dotazu:
Jinak ten převodník s Ethernetem má prostě Ethernet, takže to bude mít normální IP adresu a bude to fungovat přes routery a switche. A i kdyby to bylo nějak extrémně zfušovaný, alespoň přes switch to bude fungovat určitě. U Ethernetu není nikdy třeba zařízení-zařízení zapojení.Toto jsem potřeboval "slyšet" Též se kloním k Ethernetu (je dražší o 50 %, ale srovnám-li to s cenou instalace kotle...), případně časem samotná krabička. Ty zbylé převodníky eBUS->USB/RS232 lze i bastlit za pár korun, ale jednak se mi do toho nechce a druhak výše odkazovaný Koppler je galvanicky oddělený a má ochranu proti přepólování, prostě dostatečně blbuvzdorné řešení.
Mas informaciu ako sa ta USB varianta tvari na USB a ethernetova na sieti ? Dost by som sa obaval, ci to nebude mat len windows ovladace a tym to skonci ...K USB jsou na stránkách prodejce ovladače pro Windows - FTDI. Jaký je v tom konkrétně čip nevím, ale je tam odkaz na uživatele, který to používá s routerem Fritz! (běžně dodáván s DSL linkami v DE a AT) a zmiňuje funkčnost na linuxu. Dále jsem se prokousal němčinou pro eBus-ethernet. Je k tomu potřeba ovládací sw + ovladač, obojí prodejce nabízí jen pro Windows. Tím se výběr zjednodušuje, neb pro mne tudy cesta nevede.
Problem je rozdiel potencialov v "zasuvke" na taku vzdialenost. Pri najlepsom skor ci neskorsie zhori "len" komunikacny modul na jednej, alebo oboch stranach. Ked Murphy zauraduje, tak aj cele zariadenia.Všechny tři odkazované ebus převodníky jsou galvanicky oddělené.
Ked nie, tak istejsia alternativa je ten ten seriovy eBUS prevodnik. K nemu RS232C -> USB (ja radsej PL2303 ako FTDI) a Raspberry Pi.Proč to dodatečně konvertovat na USB namísto přímého připojení na sériový port na RPi (nebo čehokoliv jiného)? http://elinux.org/RPi_Serial_Connection
Proč to dodatečně konvertovat na USB namísto přímého připojení na sériový port na RPi (nebo čehokoliv jiného)? http://elinux.org/RPi_Serial_ConnectionTuším, že asi proto, že RPi zvládá jen +- 3V, takže je stejně třeba nějaká redukce na vyšší napětí.
Kotel Protherm Condens Panther 30 KKO převodník z ebus na USB http://www.eservice-online.de/eBus/eBus-Koppler-USB.html ebusd - démon čtoucí data https://github.com/john30 informativní diskuze ohledně konfigurace http://forum.fhem.de/index.php/topic,29737.0.htmlPůvodní zdrojové kódy démona byly v repozitáři GitHubu uživatele yuhu- vč. detailní wiki, ty bohužel již zmizely. Přikládám konfigurační soubor pro ebusd a snímek grafu z posbíraných dat.
Tiskni Sdílej: