Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Řešení dotazu:
Jinak ten převodník s Ethernetem má prostě Ethernet, takže to bude mít normální IP adresu a bude to fungovat přes routery a switche. A i kdyby to bylo nějak extrémně zfušovaný, alespoň přes switch to bude fungovat určitě. U Ethernetu není nikdy třeba zařízení-zařízení zapojení.Toto jsem potřeboval "slyšet"
Mas informaciu ako sa ta USB varianta tvari na USB a ethernetova na sieti ? Dost by som sa obaval, ci to nebude mat len windows ovladace a tym to skonci ...K USB jsou na stránkách prodejce ovladače pro Windows - FTDI. Jaký je v tom konkrétně čip nevím, ale je tam odkaz na uživatele, který to používá s routerem Fritz! (běžně dodáván s DSL linkami v DE a AT) a zmiňuje funkčnost na linuxu. Dále jsem se prokousal němčinou pro eBus-ethernet. Je k tomu potřeba ovládací sw + ovladač, obojí prodejce nabízí jen pro Windows. Tím se výběr zjednodušuje, neb pro mne tudy cesta nevede.
Problem je rozdiel potencialov v "zasuvke" na taku vzdialenost. Pri najlepsom skor ci neskorsie zhori "len" komunikacny modul na jednej, alebo oboch stranach. Ked Murphy zauraduje, tak aj cele zariadenia.Všechny tři odkazované ebus převodníky jsou galvanicky oddělené.
Ked nie, tak istejsia alternativa je ten ten seriovy eBUS prevodnik. K nemu RS232C -> USB (ja radsej PL2303 ako FTDI) a Raspberry Pi.Proč to dodatečně konvertovat na USB namísto přímého připojení na sériový port na RPi (nebo čehokoliv jiného)? http://elinux.org/RPi_Serial_Connection
Proč to dodatečně konvertovat na USB namísto přímého připojení na sériový port na RPi (nebo čehokoliv jiného)? http://elinux.org/RPi_Serial_ConnectionTuším, že asi proto, že RPi zvládá jen +- 3V, takže je stejně třeba nějaká redukce na vyšší napětí.
Kotel Protherm Condens Panther 30 KKO převodník z ebus na USB http://www.eservice-online.de/eBus/eBus-Koppler-USB.html ebusd - démon čtoucí data https://github.com/john30 informativní diskuze ohledně konfigurace http://forum.fhem.de/index.php/topic,29737.0.htmlPůvodní zdrojové kódy démona byly v repozitáři GitHubu uživatele yuhu- vč. detailní wiki, ty bohužel již zmizely. Přikládám konfigurační soubor pro ebusd a snímek grafu z posbíraných dat.
Tiskni
Sdílej: