Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Řešení dotazu:
Pokud to tam aspoň trochu znáš, tak dobře víš, že tam dotyčnýho místo rady tak akorát pošlou do zadele, ať elektrikářům nefušuje do řemesla a raděj nějakýmu zaplatí za vyřešení toho problému.Pohybuju se tam od roku 2007, takže celkem znám. Není pravda, že dotyčného pošlou do zadele, ale pošlou ho celkem přesně tam, kam dotyčný potřebuje. Pokud někdo potřebuje ochranu objektu, osob a zařízení před bleskem, jistě si uvědomujeme, že to není otázka na internetovou diskusi, ale je to pro nějakého odborníka na vypracování projektu se všemi výpočty a náležitostmi vycházející z norem, dále na realizaci někým, kdo ví co a jak, dále na revizi někým, kdo se nenechá uplatit flaškou něčeho fermentovaného. A to je přesně to, co někteří nechápou a potom jsou (zcela správně), posláni tam, kam se jim to nelíbí. Lidé tam přicházejí se svými životu nebezpečnými nápady, je jim slušně odpovězeno, že takhle to nelze (a pokud má odpovídající člověk trpělivost, tak k tomu dodá i odkazy na normy / další materiál). Slušný člověk poděkuje a jde buď studovat dál a nebo si na to někoho pozve, pokud uzná, že je to nad jeho možnosti. Neslušný člověk se snaží ohnout realitu a snaží se přesvědčit ostatní, aby mu ten jeho nesmysl odsouhlasili. Jestli je Hájek především obchodník ... no tak je, znamená to snad, že výrobky jeho firmy jsou nějaké horší? Ne, Hájek je sice obchodník, ale z firmy, která je na světové špičce ve svém oboru. To přece není špatně.
Tiskni
Sdílej: