T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max, iPhone 17 a iPhone Air, sluchátka AirPods Pro 3 a hodinky Watch Series 11, Watch SE 3 a Watch Ultra 3.
Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.
Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.
Organizátoři konference LinuxDays 2025 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 4. a 5. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta šikovných lidí. Vstup na akci je zdarma.
Uživatelé komunikátoru Signal si mohou svá data přímo v Signalu bezpečně zálohovat a v případě rozbití nebo ztráty telefonu následně na novém telefonu obnovit. Zálohování posledních 45 dnů je zdarma. Nad 45 dnů je zpoplatněno částkou 1,99 dolaru měsíčně.
Server Groklaw, zaměřený na kauzy jako právní spory SCO týkající se Linuxu, skončil před 12 lety, resp. doména stále existuje, ale web obsahuje spam propagující hazardní hry. LWN.net proto v úvodníku připomíná důležitost zachovávání komunitních zdrojů a upozorňuje, že Internet Archive je také jen jeden.
Jakub Vrána vydal Adminer ve verzi 5.4.0: "Delší dobu se v Admineru neobjevila žádná závažná chyba, tak jsem nemusel vydávat novou verzi, až počet změn hodně nabobtnal."
Mam led pasik napajany cez usb port. Problem je v tom, ze ak vypnem pc, tak pasik si veselo svieti dalej. Ak by to bolo mozne vypnut, tak to by bolo super a este lepsie by bolo ak by to vypinalo aj pri uspani PC.
Hladal som v biose, ale nic co by sa toho tykalo som nenasiel. MB mam Gigabite GA-EP41-UD3L (rev 1.0)
Řešení dotazu:
Ano, potrebujem to vypinat softwarovo.
echo on > /sys/bus/usb/devices/usb1/power/level echo on > /sys/bus/usb/devices/usb2/power/level echo disabled > /sys/bus/usb/devices/usb1/power/wakeup echo disabled > /sys/bus/usb/devices/usb2/power/wakeup
thx za odpoved. Ja mam vsak tuto MB GA-EP41-UD3L (rev. 1.0) a mam tam len zlte konektory. Skusal som ich zamenit, ale bez uspechu. BIOS mam posledny ver. F6. Stiahol som aj utilitu On/Off Charge a bootnul do win7, ale po spusteni mi utilita padne.
Na spominanom webe sa tiez pise, ze je v Power Management" tab called "ErP Support" ale nejak som to tam nenasiel
Dá se to Potom je volba napájení USB v biosu a nebo jsou propojky na MB zda napájet USB z +5V nebo +5V SB.Mám protipříklad, ASUS U36S
V power managment to urcite neni a s tymi propojkami to skusim pozriet zajtra, ale nejak sa mi to nepozdava v manualy som take nic nevidel.
Mozno sa to s touto MB naozaj neda, co by mi dost skomplikovalo situaciu
Skusal som led pasik na TV a tam sa to uplne normalne s TV do stanby vypina.
Kedze softwarovo ani cez ziadne jumpery to nejde, urobil som nasledovne ako bolo spomenute. Zmeral som si pri vypnutom PC molex a bol bez napatia. S front panelu, kde su okrem ineho aj USB porty, som odpojil trvale napajanie. Z molexu som zobral +5V (cerveny) a GND (cierny).
Teraz to funguje podla mojich predstav a aj pri uspani PC sa to vypina
Tiskni
Sdílej: