Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Ovladače pro všechny systémy má bezproblémové Oki.Bezproblémové ovladače ve smyslu požadavků, co jsem psal? Tisk na 600x600 teda vychází draho a chce to sundavat rozlišení? Díky.
třeba HP měla nějaký utilitky, pomocí nichž dokázaly stanice skenovat přímo z PCNa Linuxu právě ta moje měla normálně drivery pro CUPS, ale byly trochu zmršené, takže člověk musel nastavit ručně správnou cestu, což se v aplikacích dělá blbě. Ale nejspíš by nebylo až tak těžké to opravit, kdybych se nespokojil se scanováním na flešku.
Kdo má síťovou multifunkci, tak je nejlepší sken na nějaký shareNeměl jsem stabilní domácí server, ale pravda je, že mít budu, přesněji řečeno systém už běží, jen ty shares nejsou nastavené.
i černobílý tisk míchá z barevI ta HP má tři barevné režimy, kdy ten poslední je tisk pouze černou barvou. Ovšem problém je v tom, že i tak to tisk zcela zablokuje v případě, že dojde jiná barva. Jakou máš s tímto zkušenost u Oki? Zatím to vypadá jako velice dobrá značka. Jsou vlastně někde údaje, za kolik to tiskne?
Záleží na tiskárně, u inkoustu může zaschnout triska, která je na tiskové hlavě. Některé tiskárny mají tiskovou hlavu vyměnitelnou (dnes už skoro každá)Právě. Koupil jsem asi za 1600 Kč párovou tiskovou hlavu a za co já vím 600 Kč originální kazetu, ale pořád to stojí zaprd. Tiskárna se dá na chvíli živit notnou dávkou lihu na tiskovou hlavu a vytištěním pár papírů na výhoz, pak tiskne dobře, ale za chvíli zase zaschne. Dřív byla naprosto bezúdržbová, stačil ji nechat na elektřině.
A nedávno jsem rozbíhal u kamaráda OKI (tuším to bylo MCP362, ale z hlavy nevím), co je pravá síťovka, také bezproblémové jak v linuxu tak v Win.Mimochodem jak moc easy je to rozběhat ve win? Třeba to HP vyžadovalo instalaci tuny sraček aby mohl člověk vytisknout jeden dokument. To je taky jeden z důvodů, proč mě zajímá kombo export do PDF a zaslání PDF přímo po webu.
Scan podle profilů do win share.Co si pod tím představím?
a účtárna je kancelář, která dokáže vymyslet mnoho problémů a zjistit mnoho nedostatků...To ložnice taky. :)
# brsaneconfig4 -q ... Devices on network 0 scanner "DCP-1610W" I:172.16.63.124
No tak to byla chyba asi na Vaší straně.Brilantní diagnostika, škoda že jste u toho nebyl, že byste mi to řekl na místě osobně. Zákazníkovi by to sice nepomohlo, ale pro vás by to mělo větší glanc než zde v diskuzi. :)
A pokud vám přijde skenování stylem: přijdu ke skeneru - vložím dokumenty - vrátím se k PC a zahájím skenování - dojdu ke skeneru vyzvednout dokument, případně vložit další stranu a přejít k bodu jednaNikdy jsem to nezkoušel, ani k tomu nevidím důvod. Proč to řešíme?
Proč to řešíme? Inu proto, že si dotyčný stěžuje na rozchození skenování přes SANE.To ještě není důvod řešit nějaké hypotetické situace, které vůbec nenastaly.
A fakt jsem těch Canonů nastavil už desítky, tak bych se toho setkání se zákazníkem až tak nebál.Třeba ji tam ještě má, ale už to bude víc než šest let. Když ale umíte tak skvěle diagnostikovat s minimem informací, tak mi rovnou můžete říct, proč ta tiskárna po nastavení IP adresy serveru, uživatelského jména a hesla ani nezkoušela s tím serverem komunikovat, zatímco na FTP skenovala úplně normálně. Zkoušeno opakovaně, FTP a SMB na stejném stroji.
Jistě víte, že kromě serveru, uživatele a hesla, musíte zadat i adresář, kam se bude skenovat.Už jsou to roky, ale server, uživatel, heslo a adresář jsou předpokládám přesně ty věci, co se tam nastavovaly.
Hlavně správně nastavit sdílení, abyste se dostal aspoň do veřejných složek.Když tiskárna server nekontaktuje, nemá smysl řešit.
Není to tak, že když se přihlásíte pod běžným uživatelem toho PC, může kopírka ukládat kamkoliv - jen do veřejných složek, pokud to ovšem povolíte v centru sdílení.Když tiskárna server nekontaktuje, nemá smysl řešit.
Ale počítejte s tím, že při nejbližší větší aktualizaci Windows se to nastavení sdílení veřejných složek nejspíš zruší a začnou vám všichni volat, že skenování nefunguje.Windows? Kde? Proč? Windows jenom na stanicích, které všechny měli ke sdílené složce pro skenování na serveru se Sambou. Nejsem sebevrah. Jediná tiskárna se ovšem ani nepokusila se serverem spojit.
Plus si neplést lomítko a s tím, co používá Win - teda aspoň já se občas ze zvyku zapomenu.Jak jsem psal, už jsou to roky, ale předpokládám, že jsem to tam zkusil napsat na kolik způsobů jsem vymyslel. Měl jsem otestovaný Samba server a jenom jsem ukecával tiskárnu pomocí těch několika nastavení, aby se s ním alespoň pokusila spojit.
# iptables -L
Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
Zatím mi spíše přijde, že je to v těch pitomých driverech.
brsaneconfig4
už zřejmě nemá volbu -q
. Já vlastně nevím, jak donutit, aby se po té síti něco kromě ARP/ICMP posílalo.
lsof | grep brother
nic nevrací, takže se dá odhadnout, že nejspíš SANE vůbec nepoužije ten brother driver.
# brsaneconfig4 -a name=DCP-1610W model=DCP-1610W ip=10.0.0.7 # /opt/brother/scanner/brscan4/setupSaneScan4 -i # scanimage -L device `brother4:net1;dev0' is a Brother DCP-1610W DCP-1610WDošel jsem k tomu procházením všech souborů v tom balíčku a prozkounáním nezdokumentovaného skriptu
setupSaneScan4
. Ale jsem přesvědčený, že to minule šlo bez toho. Přidává akorát řádek brother4
do /etc/sane.d/dll.conf
, aby se SANE vůbec pokusil ten driver načíst.
Tiskni
Sdílej: