abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:00 | IT novinky

    Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:22 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:22 | IT novinky

    T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:44 | Nová verze

    Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.9. 21:00 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    9.9. 18:33 | Nová verze

    Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    9.9. 12:22 | IT novinky

    Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    9.9. 11:44 | Pozvánky

    Organizátoři konference LinuxDays 2025 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 4. a 5. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta šikovných lidí. Vstup na akci je zdarma.

    Petr Krčmář | Komentářů: 7
    8.9. 22:00 | IT novinky

    Uživatelé komunikátoru Signal si mohou svá data přímo v Signalu bezpečně zálohovat a v případě rozbití nebo ztráty telefonu následně na novém telefonu obnovit. Zálohování posledních 45 dnů je zdarma. Nad 45 dnů je zpoplatněno částkou 1,99 dolaru měsíčně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (83%)
     (7%)
     (2%)
     (2%)
     (4%)
     (2%)
    Celkem 163 hlasů
     Komentářů: 12, poslední včera 13:00
    Rozcestník

    Dotaz: VDSL karta

    13.10.2017 13:29 Zdeněk
    VDSL karta
    Přečteno: 911×
    Ahoj.

    Lze někde koupit samostatnou VDSL kartu (VDSL modem) do PCI či PCIe slotu???

    Díky za odpovědi. Z.

    Odpovědi

    13.10.2017 14:58 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDSL karta
    13.10.2017 15:17 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDSL karta
    No VDSL řeším nějakou standardní VDSL krabičkou přeputou do režimu bridge a vypnutou wifi. Levněji to nepořídíš a pod nebo za skříní nevadí. To co psal kolega má cenu jinou.
    14.10.2017 09:31 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDSL karta
    Ano jde ale jak už tu psal neřešil bych to kartou do PC.

    Koupil bych nejlevnější modem a buď ho používal jako router a nebo přepnul do bridge a jako router používal ten PC. (Záleží co lépe vyhovuje.)

    Externí krabička je lepší z důvodu přepětí na telefonní lince, většinou to odnese pouze ona a pokud koupíš nejlevnější VDSL modem není pak velká škoda, taktéž se dá lehce vyměnit.
    14.10.2017 11:59 Standa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDSL karta
    To máš asi pravdu..... Měl bys tip na nějaký levný a spolehlivý VDSL modem s podporou Vectoringu? Budu jej mít jako bridge, ale přesto bych byl rád, kdyby měl nějaký kvalitní firmware, nejlépe, aby tam šel OpenWrt nebo něco podobného. Stačí mi, sny měl jednu, nejlépe gigovou LAN. Wi-fi, další LAN porty, a vše ostatní už bude obsluhovat jiné zařízení...

    Moc dík.
    14.10.2017 13:04 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDSL karta
    No já mám levný comtrend, a jede 50Mbs. (ano je to VDSL1 bez vectoringu). Jakákoliv krabka co má VDSL2 by linku měla obsloužit. A na openWRT bych se nevázal. Do režimu, kdy krabička je jen bridge, jsem přešel před mnoha lety, ještě s ADSL a zyxel modemem, z důvodů, že krabka nestíhala routing a NAT a padala. Podle mne na brigi nepotřebuješ v podstatě žádný management. Ta krabička skoro nic nedělá. Jediné, co je v činnosti, je chip, který komunikuje po VDSL lince, pak jakýkoliv přijatá data pouze predá v plné palbě bez modifikace dále. Teprve zatím je router s openWRT, který ma nastavené PPPoE na lince a potřebné údaje pro linku, stejně na bridgi nic neovlivníš.

    Pokud to nechceš udělat všechno na tom VDSL modemu, tedy modem, router, NAT a wifi, tak bych koupil z bazoše (nebo odjinud) VDSL2 modem za pár korun a nechal ho v bridgi. Pokud chceš mít vše na modemu tak zistit z LEDE nebo ddWRT, jaký modem podporují a ten koupit.
    14.10.2017 16:38 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDSL karta
    Gigové VDSL modemy moc nejsou.....

    Třeba TD-W9980B ale nemám s ním žádné skušenosti používám Comtrend VR-3026e (mám jak verzi v2 tak i starší v1).

    Ale osobně ber ten co ti dává tvůj ISP a přepneš ho do bridge a je vystaráno a za něj si dáš svůj kvalitní router.....(většinou na něj dostaneš nějakou slevu)

    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 14.10.2017 11:43 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDSL karta
    Také bych se ti snažil kartu rozmluvit.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.