Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Už jste aspoň sundal kapotu?
A ten ventilátor, je aspoň slyšet, že se ještě točí?
Po sedmi letech bych čekal uvnitř spoustu prachu, pokud to nebylo v klimatizované skříni.
Koukám na fotku - ta deska není "all solid", kromě pár "polymerně vypadajících" kondíků ve VRM a obecně kolem CPU je tam spousta vodnatých elytů, mj. okolo RAMky. Jsou v té desce zastrčené i nějaké periferní karty? Pak jsou relevantní i elyty mezi PCI sloty. A případné přechoďáky v PCI slotech. Na south bridgi vidím klasický ASUSí chladič-nechladič fungující spíš pro parádu - naštěstí tam v těsné blízkosti není žádný elyt. Osobně bych měl u takové desky nutkání, vyměnit naslepo elyty minimálně okolo RAMky + identifikovat snižující měnič +5VSB -> +3.3VSB a vyměnit taky elyty na těchto větvích. A řekněme, že bych od oka důvěřoval "polymerním" elytům v CPU VRM, protože ten procesor tuším není žádný žrout. A stejně je šance jenom asi 50%, že ten problém je elytem. Může být studeňák někde v bezolovnatém pájení a je to stejně smůla.
Pokud byste našel nějaký elyt s nafouklým vrškem nebo vyhřezlým spodkem, máte jistotu (v opačném případě máte jenom pravděpodobnou hypotézu, že už na tom beztak nebudou dobře).
Pokud jste "insider" = umíte aspoň s pistolovou páječkou (lépe i s pružinovou odsávačkou, nejlíp máte k dispozici stanici s vyhřívaným odpájecím perem a vizmutový "cín"), není Vám líto času a stojí Vám za to objednat si poštou polymerní kondíky z TME, má jistý smysl, pokusit se ty elyty pořešit. Odpovídající mrňousové zn.X-CON (Man Yue) stojí v malém množství cca bůra za kus bez DPH.
Pokud Vás živí jiná práce, nemá smysl board za dva litry takto repasovat.
Osobně když stavím malý počítač za málo peněz, o kterém nechci slyšet hluboko do jeho morálního důchodu, beru Gigabyte "ultra durable". To ultra beru s rezervou, ale je aspoň šance, že všecky kondíky jsou solid polymer, a když do desky specifikované na 100W procesor dám 35W hubeňoura, tak bych se dál už o kondíky zbytečně nebál. Gigabyte je pro mě brácha ASUSu, ale takový maličko dospělejší. Míň gamesáckého pozlátka, víc poctivé práce (kondíky, BIOS, plošák, chlazení). Mám tu třeba pár desek GB této úrovně s BayTrailem J1900 a o záhadném problému s c-state v Linuxu jsem se dozvěděl asi po dvou letech jejich provozu, když mi problém vyvstal na úplně jiném hardwaru s BayTrailem.
Palec nahoru za majoránku Hlavně že to nebyl prach se zkondenzovaným sádlem.
Tiskni
Sdílej: