Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Řešení dotazu:
Od SFP+ (optiky)Ne, do SFP+ by sis dal metalický transceiver, náhodně první z Googlu.
Bavíme sa o dĺžke káblov v rámci racku, cca 1 meter.A druhá strana má povinně 10GBase-T? Protože pokud ne a taky má SFP, tak mi přijde mnohem přirozenější natahat tam direct attach káble.
V tom případě bych volil optiku.Pro použití uvnitř racku? Jaké to má výhody proti Direct Attach Copper?
Existuje ještě CRS312-4C+8XG-RM, který má 8 metalických 10Gbit a 4 combo SFP+.Zaujímavý, páči sa mi.
Pokud se to CRS používá jen jako switch, tak to všechno řeší dedikovaný procesor, který má HW akcelerace a opravdu to vše zvládá v desítkách Gbit. Problém nastává, pokud by člověk po tom Mikrotiku chtěl routovat nebo nějaký NAT, zkrátka cokoliv, co by muselo řešit systémové CPU, tam je to výkonově problém.L2 je náš prípad, takže žiadny problém.
Metalika nebo SFP+ DAC kabely mají výhodu v tom, že spíš fungují ve stavu jedou/nejedou, kdežto u 10GBASE-T to vybízí k tomu, že se tam budou cpát nějaký starý nebo paštikový UTP patchcordy, které ten 10Gbit parametrově nemusí dávat a pak se dějou divný věci. Pokud už třeba existují nějaké propoje mezi vzdálenými racky a je problém to předělat na optiku, má pak smysl metaliku použít a případné horší kabely se dají třeba řešit i tím, že místo 10Gbit se to nastaví jen na 2.5/5Gbit...Patchkordy máme kvalitné, lisované. Samo-domo káble z komponentov obstaraných metódou najnižšej ceny občas zlostili už aj na jednom gigabite. To už sme sa poučili.
Pozor u SFP a DAC na to, že bývají vendor lock-in. Intel karty berou jen Intel moduly nebo se musí dávat kernel modulu parametr, ať to ignoruje. Samozřejmě lze používat i činský klony SFP, které mají vhodou EEPROM, ale je potřeba na to při nákupu dávat pozor. Existuje i opruz, kdy se musí kombinovat dva vendoři na DAC kabelu..Dúfal som, že takéto obludnosti má už IT svet za sebou. Aký veľký problém je táto zámerná nekompatibilita?
Dúfal som, že takéto obludnosti má už IT svet za sebou. Aký veľký problém je táto zámerná nekompatibilita?Problém to nebývá, jen je třeba na to myslet při nákupu komponent nebo když něco nejde, tak hledat příčinu i na takovýchto místech.
Tiskni
Sdílej: