abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:55 | IT novinky

    Nejvyšší správní soud (NSS) podruhé zrušil pokutu za únik zákaznických údajů z e-shopu Mall.cz. Incidentem se musí znovu zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Samotný únik ještě neznamená, že správce dat porušil svou povinnost zajistit jejich bezpečnost, plyne z rozsudku dočasně zpřístupněného na úřední desce. Úřad musí vždy posoudit, zda byla přijatá opatření přiměřená povaze rizik, stavu techniky a nákladům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:44 | Komunita

    Organizace Free Software Foundation Europe (FSFE) zrušila svůj účet na 𝕏 (Twitter) s odůvodněním: "To, co mělo být původně místem pro dialog a výměnu informací, se proměnilo v centralizovanou arénu nepřátelství, dezinformací a ziskem motivovaného řízení, což je daleko od ideálů svobody, za nimiž stojíme". FSFE je aktivní na Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 17:55 | IT novinky

    Paramount nabízí za celý Warner Bros. Discovery 30 USD na akcii, tj. celkově o 18 miliard USD více než nabízí Netflix. V hotovosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:22 | IT novinky

    Nájemný botnet Aisuru prolomil další "rekord". DDoS útok na Cloudflare dosáhl 29,7 Tbps. Aisuru je tvořený až čtyřmi miliony kompromitovaných zařízení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:11 | Nová verze

    Iced, tj. multiplatformní GUI knihovna pro Rust, byla vydána ve verzi 0.14.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 05:22 | Komunita

    FEX, tj. open source emulátor umožňující spouštět aplikace pro x86 a x86_64 na architektuře ARM64, byl vydán ve verzi 2512. Před pár dny FEX oslavil sedmé narozeniny. Hlavní vývojář FEXu Ryan Houdek v oznámení poděkoval společnosti Valve za podporu. Pierre-Loup Griffais z Valve, jeden z architektů stojících za SteamOS a Steam Deckem, v rozhovoru pro The Verge potvrdil, že FEX je od svého vzniku sponzorován společností Valve.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.24 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.12. 15:11 | IT novinky

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia online tabulky Proton Sheets v Proton Drive.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    6.12. 15:55 | Komunita

    O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.12. 15:44 | Komunita

    Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 31
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 443 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Problém s bootem Windows po instal. FC2

    LFCIB avatar 5.9.2005 11:09 LFCIB | skóre: 19 | blog: LFCIB | /home/lfcib
    Problém s bootem Windows po instal. FC2
    Přečteno: 93×
    Zdravím všechny Linuxáky. Mám problém s bootem Windows. Píšu s Windows ale hraje v tom možná roli i Linux. Nevím zda jde o problém s diskem.

    Od začátku:

    1. koupil jsem disk Maxtor 40GB

    2. nainstaloval jsem si Windows a nějakou dobu(1měs) byly v chodu

    3. poté jsem přiinstaloval Linux Fedora Core 2, Grub mi našel Windows (samo jako Other) a po instalaci a restartu mi naběhly zase ihned Windows a nabídka Grubu nikde. Windows jsem měl v prvním aktivním oddílu a Linux v druhém.

    4. přes PowerQuest Partition Magic 8.0 jsem nastavil oddíl s Linuxem jako aktivní a po restartu se mi ukázala Grub nabídka výběru OS. Vyberu Linux OK, vyberu Windows: Chyba při čtení z disku.

    5. Nějak mě to neštvalo, protože Windows jsem měl jen jako záložní systém kdyby něco, aby se dalo pracovat. Po problémech s rozchozením grafické karty a správné obnovovací frekvence kdy se při 60Hz nedalo pracovat, jsem se rozhodl, že disk použiji do sestavy kterou prodám ale bude tam jen Windows. Tak jsem naformátoval disk a klasicky přes Instalační CD Windows XP jsem systém nainstaloval, ale po restartu mi hlásí při bootu: Chyba operačního systému. Stisknutím libovolné klávesy restartujete počítač. Zkoušel jsem všechny věci s obnovením MBR atp.

    6. pokud jsem ale přehodil jupmer na disku na CAP LIMIT tak se mi Windows normálně rozběhly, to ale ještě před formátem když jsem tam měl Linux. Utilita k disku hlásí all ready. Navíc pokud dám disk do jiného (dost starého kompa) tak to běží normálně.


    Nevíte někdo čím to je či mohlo být???
    Předem díky za rady a nápady.
    -=:L:i:N:u:X:=-<=>-=:4:e:V:e:R:=- Vyhovuje mi Debian GNU/Linux

    Odpovědi

    5.9.2005 17:18 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s bootem Windows po instal. FC2
    Je to tím že jsi grub nainstaloval na oddíl s linuxem laicky řečeno a windows si to nenechají normálně líbit. (Dá se to přemluvit ale je to zbytečné)

    Přeinstaluj grub do mbr a bude po problému.

    Prostě grub do mbr a windows na /dev/hda1 ostatní odíly můžou být použity jakkoliv linux umí běhat odkudkoliv - windows ne pak se to musí pracně přemlouvat a za ty problémy to nestojí.

    GRU do MBR
    Windows do /dev/hda1
    a na zbytku udělat rozšířený oddíl a tam nacpat oddíly pro linux případně oddíly pro další data.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.