Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
make modules_installModuly ze starého jádra by se ti odmítly nahrát, takže nic nekopíruj.
cd /usr/src mv linux-2.6.12 linux-2.6.12.arch mv /lib/modules/linux-2.5.12 /lib/modules/linux-2.6.12.arch mv /boot/vmlinuz2x vmlinuz-2.6.12.arch mv /boot/System.map2x System.map-2.6.12.arch mv /boot/kconfig2x /boot/kconfig-2.6.12.arch Ďalej stiahnem a rozbalím novšiu verziu jadra do adresára /usr/src a to týmto príkazom: tar --bzip2 -xvf linux-2.6.13.tar.bz2 Skopírujem súbor .config cp /usr/src/linux-2.6.12.arch/.config /usr/src/linux-2.6.13/ ln -s /usr/src/linux-2.66 /usr/src/linux cd /usr/src/linux make oldconfig (Tento príkaz som vynechal. Myslel som, že iba načíta starú konfiguráciu.) make menuconfig Po konfigurácii som zadal: make -s clean bzImage modules modules_install cp /usr/src/linux-2.6.13/arch/i386/boot/bzImage /boot/vmlinuz cp /usr/src/linux-2.6.13/arch/i386/Kconfig /boot/Kconfig cp /usr/src/linux-2.6.13/System.map /boot/System.map lilo (Predtým som zabezpečil možnosť nabútovania starého jadra)
clean
nepoužívám, nemaže to náhodou .config
?
Pro jádra 2.6 stačí napsat pouze toto
make make modules_install(někdo používá make install, ale já nemám rád, když mi to automaticky instaluje jádro).
make mrproper
. Make clean je uzitecny pri zmenach typu "misto modulu si to hodim do kernelu" v jiz jednou kompilovanem kernelu ;o)
cd /usr/src/
tar xjf linux-2.6.13.tar.bz2
cd linux-2.6.13/
nakopirovat .config
make oldconfig
popr. menuconfig
make
make modules_install
make install
lilo
... v /boot pouzij treba symlinky (jde to?) na aktualni a stare jadroAno, jde to.
Tiskni
Sdílej: