abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:55 | Nová verze

    Grafická aplikace Krokiet/Czkawka pro vyhledávání a odstraňovaní nepotřebných souborů (duplicitní soubory, prázdné složky, podobné obrázky, podobná videa, poškozené soubory a další) byla vydána ve verzi 12.0.0. Podrobný přehled novinek v příspěvku na Medium. Jedná se o poslední verzi frontendu Czkawka GTK nad Czkawka Core. Uživatelům se doporučuje migrovat na frontend Krokiet postavený nad frameworkem Slint. Představena byla aplikace Cedinia pro Android využívající Czkawka Core. Dostupná je jako APK pro ruční instalaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Po téměř třech letech od vydání verze 9 byla vydána nová verze 10 linuxové distribuce Mageia (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    27.6. 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.6. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 2009 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Fedora core 4 a Hotplug+udev

    12.9.2005 01:19 Radek Hladik | skóre: 20
    Fedora core 4 a Hotplug+udev
    Přečteno: 138×
    Zdravim, mam nasledujici problem. Pri pouzivani hotplugu na sve FC4 (hotplug-2004_09_23-7, udev-058-1) jsem narazil na zajimave chovani. Po pripojeni zarizeni sice hotplug zavola patricny skript, ale jeste se nevytvori zarizeni v /dev. To se vytvori okamzite po skonceni skriptu. (a to i kdyz do skriptu pridam treba sleep 50). A protoze ten skript vetsinou chce s danym zarizenim neco udelat, tak to nedopadne dobre.

    Nejprve se mi to stalo s iPAQem, tak jsem mel podezreni na spatne skripty, ale ted se mi to stalo i s tiskarnou (HP LaserJet 1020).

    Funguje mi sice workaround: udelat novy skript, ktery zavola stary skript s & a stary skript jeste na zacatku pro jistotu udela sleep 5, ale to se mi moc nelibi...

    V bugzille jsem nic nenasel, balicky jsou nejnovejsi a google na dotaz "fedora core hotplug" najde skoro tolik vysledku jako na "sex porno".

    Nesetkal se s tim nekdo?

    Odpovědi

    12.9.2005 10:26 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora core 4 a Hotplug+udev
    Nesetkal.

    Jinak používáš nejnovější udev ? A běží ti haldaemon a messagebus ?

    Jinak já mám:

    udev-058-1 hal-0.5.2-2 dbus-0.33-3.fc4.1. hotplug-2004_09_23-7
    12.9.2005 14:06 Radek Hladik | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora core 4 a Hotplug+udev
    Jojo, vsechno to bezi a je v techle verzich... Jeste to poradne prozkoumam a pripadne zapisu do bugzilly. Zajimave ale je, ze to vypada spis na nejaky systemovy problem nez na nejakou hardwarovou nekompatibilitu, takze bych nemel byt jediny, komu se to stava :)

    Navic to vsechno funguje, jen v trochu spatnem poradi...

    Radek

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.