Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
gcc
- to vám říká ta hláška. GCC je GNU Compiler Collection, potřebovat budete překladač jazyka C. Ještě budete potřebovat binutils
, hlavičkové soubory jádra a tak dále. Pokud má Mandrake nějaké přehledné balíčkové klikátko, najdete výše uvedené věci někde v oddělení vývojových nástrojů.
Možná se dá najít nějaký předkompilovaný ovladač na Nvidii rovnou pro Mandrake. A nebo si můžete okopírovat celé jádro i s ovladači z jiné distribuce.
Když Ti nejakej program napíše, že "Please see the file '/var/log/nvidia-installer.log' for details", tak není od věci se do toho logu podívat. Co tam je ?
Nebo zkus ten parametr --kernel-source-path
Z.H.
uname -r
Objeví se něco jako:
2.6.11-6mdk
To je verze běžícího jádra (kernel).
Teď napiš:
rpm -qa | grep kernel
Zobrazí se verze zdrojového kódu jádra (kernel-source) něco jako:
kernel-source-2.6-2.6.11-6mdk-source
Všimni si, že v mém případě je to opět verze 2.6.11-6mdk. Pokud se tobě verze liší, tak musíš nejprve odinstalovat kernel-source a nainstalovat správnou verzi kernel-source.
Většinou je to tím, že jádro máš z instalačního CD, ale kernel-source máš z aktualizace z internetového zdroje.
1) Takže spusť Nastavit váš počítač (tj. Ovládací centrum MDK) a v sekci Správa software klikni na Výběr lokality (tj. nastavení zdrojů). Tam vyber všechna CD.
2)Pak se vrať do Správy software a spusť Přehled nainstalovaného software. Odeber balíček kernel-source.
3) Ve Správa software vyber Přehled software k instalaci a najdi kernel-source. Teď už by to měl být ten, co odpovídá verzi běžícího kernelu. Tak ho nainstaluj. Pak už by instalace nvidia ovladače měla proběhnout úspěšně. Poznáš to tak, že při startu Xek (grafického prostředí) se objeví bílá obrazovka s nápisem nVidia.
urpmi kernel-source2.6
nebo ho najdete v Instalacnim nastroji MDK. Pro jistotu take odinstalujte predchozi balicek kernel-source.
Tiskni
Sdílej: