Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Video stream is mandatory!
ffmpeg -i sample.wma -acodec mp3 sample.mp3
mplayer -ao pcm:file=soubor.wav soubor.wmanebo přes rouru
mkfifo soubor.wav (mplayer -ao pcm:file=soubor.wav soubor.wma >& /dev/null &) oggenc -o soubor.ogg soubor.wav rm soubor.wav
ffmpeg -i soubor.wma -acodec mp3 -ab 128 soubor.mp3 ffmpeg -i soubor.wma -f wav - | labe -b 128 - soubor.mp3
for F in *.wma > do > ffmpeg -i "$F" -acodec mp3 -ab 192 "${F%%wma}mp3" > doneale toto převede jen některý:
01 - Track 1.mp3 01 - Track 1.wma 02 - Track 2.wma 03 - Track 3.wma 04 - Track 4.mp3 04 - Track 4.wma 05 - Track 5.mp3 05 - Track 5.wma 06 - Track 6.mp3 06 - Track 6.wma 07 - Track 7.wma 08 - Track 8.wma 09 - Track 9.wma 10 - Track 10.wma 11 - Track 11.mp3 11 - Track 11.wma 12 - Track 12.wma 13 - Track 13.wmaa u těch zbylých řekne:
ffmpeg version 0.4.9-pre1, build 4743, Copyright (c) 2000-2004 Fabrice Bellard configuration: --prefix=/usr --host=x86_64-pc-linux-gnu --mandir=/usr/share/man --infodir=/usr/share/info --datadir=/usr/share --sysconfdir=/etc --localstatedir=/var/lib --libdir=/usr/lib64 --build=x86_64-pc-linux-gnu --enable-shared-pp --enable-shared --disable-static --enable-mmx --disable-altivec --disable-debug --enable-mp3lame --disable-a52 --disable-a52bin --disable-audio-oss --enable-v4l --disable-dv1394 --disable-dc1394 --enable-pthreads --enable-xvid --enable-ogg --enable-vorbis --disable-dts --disable-network --enable-zlib --enable-ffplay --enable-faad --enable-faac --disable-faadbin --enable-gpl --enable-pp --disable-opts built on Aug 7 2005 14:10:38, gcc: 3.4.4 (Gentoo 3.4.4, ssp-3.4.4-1.0, pie-8.7.8) 13 - Track 13.wma: could not find codec parametersCopak dělám špatně ?
for F in *.wma; do X=$(basename $F .wma); ffmpeg -i "$F" -acodec mp3 -ab 192 "$X.mp3"; doneKdyž jsem si ale přečetl manuálovou stránku teď a hledal jsem to
%%
, našel jsem hned pod tím něco jiného:
for F in *.wma; do ffmpeg -i "$F" -acodec -mp3 -ab 192 "${F/wma/mp3}"; doneSnad pojede aspoň jedno z toho.
ffmpeg -i "02 - Track 2.wma" -acodec mp3 -ab 192 "02 - Track 2.mp3"a prostě to nejde a ty ostatní jo. No tak to je guláš.
Jsem root a řekne mi to:
Pac Error: You must be root to install pac v2.1
Na tohle jsem si napsal následující (můj první :o) ) skript.
!/bin/sh #skript na prevod WMAcek do MP3. Potrebuje mplayer a lame. echo "Skript na prevod WMAcek do MP3jek"; echo "---------------------------------"; for file in * do if [ "$file" != "wma2mp3" ]; then echo "Zpracovavam soubor:" $file mplayer "$file" -ao pcm lame audiodump.wav `echo $file | sed 's/wma/mp3/' | sed 's/ /_/g'` unlink audiodump.wav fi done
Mám ho /usr/local/bin, takže vždycky jenom vlezu ro příslušného adresáře a napíšu tam wma2mp3...
Z.H.
Sice je to s křížkem po funuse, ale co zkusit tohle
#! /bin/sh for SOURCE in *.[wW][mM][aA] do mplayer "$SOURCE" -ao pcm TARGET=${SOURCE%.*} mv audiodump.wav "$TARGET".wav done for SOURCE in *.[wW][aA][vV] do lame -q 0 --abr 200 -b 96 "$SOURCE" "${SOURCE%.???}.mp3" rm -f "$SOURCE" done
#! /bin/sh for SOURCE in *.[wW][mM][aA] do mplayer "$SOURCE" -ao pcm TARGET=${SOURCE%.*} mv audiodump.wav "$TARGET".wav done for SOURCE in *.[wW][aA][vV] do lame -q 0 --abr 200 -b 96 "$SOURCE" "${SOURCE%.???}.mp3" rm -f "$SOURCE" done
#! /bin/sh for SOURCE in *.[wW][mM][aA] do mplayer "$SOURCE" -ao pcm TARGET=${SOURCE%.*} #mv audiodump.wav "$TARGET".wav #done #for SOURCE in *.[wW][aA][vV] #do lame -q 0 --abr 200 -b 96 audiodump.wav "$TARGET.mp3" #zmena tady #rm -f "$SOURCE" done rm -f audiodump.wav #a pridano totoProsim nepridavejte zde prispevky, jak to jde udelat na jeden radek, ja vim, ze to jde, ale to je pak prasecina k neprecteni:)
Tiskni
Sdílej: