abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:44 | Upozornění

    Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    27.2. 17:33 | IT novinky

    Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    27.2. 13:00 | IT novinky

    Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    27.2. 12:44 | IT novinky

    Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    27.2. 12:11 | Zajímavý článek

    Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou

    … více »
    karkar | Komentářů: 8
    27.2. 01:55 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.2. 21:33 | Nová verze

    Ben Sturmfels oznámil vydání MediaGoblinu 0.15.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. MediaGoblin (Wikipedie) je svobodná multimediální publikační platforma a decentralizovaná alternativa ke službám jako Flickr, YouTube, SoundCloud atd. Ukázka například na LibrePlanet.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.2. 15:44 | Zajímavý software

    TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    26.2. 12:22 | IT novinky

    Před dvěma lety zavedli operátoři ochranu proti podvrženým hovorům, kdy volající falšuje čísla anebo se vydává za někoho jiného. Nyní v roce 2026 blokují operátoři díky nasazeným technologiím v průměru 3 miliony pokusů o podvodný hovor měsíčně (tzn., že k propojení na zákazníka vůbec nedojde). Ochrana před tzv. spoofingem je pro zákazníky a zákaznice všech tří operátorů zdarma, ať už jde o mobilní čísla nebo pevné linky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    26.2. 03:44 | Komunita

    Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (26%)
    Celkem 974 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: vzdalena instalace

    1.10.2005 08:46 jan.rok | skóre: 21
    vzdalena instalace
    Přečteno: 189×
    Je vubec mozne nainstalovat ze vzdalene stanice (Windows, Putty) na server s (Msndriva 10.1, KDE) grafickou utilitu Kiosk Admin Tool? Propojim se na server pres putty do text. konzole, po rozbaleni .tar.gz spustim ./config, probihaji kontroly a na konci je chyba:

    checking for X... configure: error: Can't find X includes. Please check your installation and add the correct paths!

    Diky za rady.

    Odpovědi

    1.10.2005 09:33 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzdalena instalace
    Ano, je; je naprosto jedno, odkud jsi jak přihlášen. Je vůbec možné, žes ani nezkusil vyhledávání?
    2.10.2005 10:25 jan.rok | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzdalena instalace
    Prave ze jsem vyhledavani zkusil, potrebne balicky tam jsou. Zkusmo jsem na jiný disk udelal i novou instalaci Mandrake 10.1 (komplet vsechno). Instalace toho software mi udelat jde jen pokud ji pustim primo na tom pocitaci v KDE prostredi. Ale kdyz jsem ji zkusil pustit ze vzdalene stanice (WIN, putty), tak to nahlasi prave tu chybu.
    1.10.2005 09:37 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzdalena instalace
    Hádám, že nemáš nainstalované dev/src balíčky X.org.
    2.10.2005 10:47 Beda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzdalena instalace
    Jeste je moznost, ze v tom configure se kompiluje jednoduchy program, ktery obsahuje XOpenDisplay(); proto to z X funguje.

    Ale z prikazovy radky, protoze nemas v sshd a v putty povoleny tunelovani X (X11Forwarding yes /etc/ssh/sshd_conf a davej pozor, jestli neni platnost te X11Forwarding direktivy omezena pomoci Host jen pro stroje mezi ktere nepatri ten na kterym jses) A krom jinyho budes asi na tom stroji s putty potrebovat cygwin a fungujici X server...

    Na obou strojich taky jeste program xauth (x-base-clients xclients xauth nebo jak jeste se ten balicek v te ktere verzi/distribuci jmenuje)

    ps: ale je to jen domenka... to bys musel poslat tak 500 poslednich radek config.log po te co ti napsal, ze nemuze najit includy. jinak je to takhle vestba z kristalovy koule.
    2.10.2005 14:21 georgewh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzdalena instalace
    nainstaluj balicek devel X-jek

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.