Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
X Error of failed request: BadAccess (attempt to access private resource denied) Major opcode of failed request: 144 (MIT-SHM) Minor opcode of failed request: 1 (X_ShmAttach) Serial number of failed request: 74 Current serial number in output stream: 75dosemu funguje v pořádku i ve vzdálených terminálech. Můžete mi prosím poradit co dělám špatně. Je vůbec možné takto xdosemu spustit?
Buď na klientských počítačoch bežia lokálne X a xdosemu cheš spúšťať tak, že ho naštartuješ na serveri a presmeruješ mu vystup pomocou command-line parametera -display, alebo premennej prostredia DISPLAY. V takom prípade, musí klient povoliť prístup na svoj display napr. pomocou programu xhost (benevolentne: "xhost +", alebo trocha restriktivne: "xhost servername"). Ci to funguje mozno overiť spustením ľubovoľnej inej X aplikácie - napr. xterm - na serveri.
Alternativne na serveri beží display manager ( xdm/kdm/gdm ), ktorý ponúka do siete pripojenie cez XDMCP. V takom prípade je premenná DISPLAY nastavená automaticky a rovnako prístup je povolený automaticky . Kontrola opäť spočíva v tom, že sa pokúsiš spustiť proces na serveri, ktorého výstup sa musí objaviť na klientovi - pokiaľ sa ti po prihlásení do [xkg]dm objavi desktop, tak to funguje.
Pojem server používam pre počítač, kde beží proces (xterm/xdosemu/...). Klient je stroj za ktorým sedí užívateľ a kde sa zobrazuje výstup. (X tú terminológiu vždy postavia na hlavu)
Podľa tej chybovej hlášky by som to tipoval na prvý scenár a nepovolený xhost.
Omlouvám se, nechápal jsem co má společného XDMCP a ssh a proč mám nastavovat něco v ssh.
Takže pro úplnost, pokud někdo bude řešit totéž co já, tak:
V /etc/dosemu/dosemu.conf
odkomentovat řádek s parametrem $_X_mitshm = (on)
a nastavit je na $_X_mitshm = (off)
Tiskni
Sdílej: