abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 13:33 | IT novinky

    Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 16:33 | Zajímavý projekt

    Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    14.8. 14:33 | IT novinky

    Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 13:33 | Nová verze

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 03:44 | Nová verze

    NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:22 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.8. 16:44 | IT novinky

    Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    13.8. 14:22 | IT novinky

    Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    13.8. 06:00 | IT novinky

    Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2393 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: přenosný home

    18.10.2005 18:08 kavol | skóre: 28
    přenosný home
    Přečteno: 216×
    Zdravím,

    mám takový problém ... pracuji na více počítačích a potřeboval bych mít na všech víceméně stejný home. To je ideální situace na to mít home někde na serveru a jenom si ho mountovat dle potřeby - až na ten detailík, že ne všechny ty počítače jsou připojeny k Internetu, potažmo nejsou připojeny dostatečně rychle, aby se s tím dalo pracovat. Já vím, dá se pracovat offline a příležitostně synchronisovat - jenže jednak jsem na to nenašel žádný pěkný softík (všude se píše o Unisonu - fuj, pěkný šmejd) a jednak bych měl asi problém v psaní pravidel, co s čím synchronisovat, neboť na notebook s 20 GB diskem se mi nevejde archiv fotek, na pracovním notebooku nechci mít porno ;-) atp.

    Tož jsem si říkal, že by situaci řešil externí disk ... mohl bych mít tak na 10-15 GB partition systém, který bych mohl bootovat, pokud bych to potřeboval, a zbytek mít šifrovaný filesystém s home.

    Takže dotaz č. 1 zní - jsou někomu známa nějaká větší úskalí tohoto přístupu, případně nějaké opravdu elegantní řešení, jak se tomuto úplně vyhnout a vystačit s tím občasným přístupem k pomalé síti?

    Další věcí je, co koupit - jestli raději přímo samostatný disk nebo normální disk + box ... Tomu druhému nahrává cena a možnost výměny disku, tomu prvnímu jednoduchost, zvláště v případě že bych pořídil něco bus-powered (ovšem to je na mě drahé a zatím dostupné kapacity se mi jeví malé, tedy viděl jsem 80 GB nejvíc).

    Tedy otázka č. 2 zní zhruba takto:
    WD 320 GB ext.        6320 Kč (19,75 Kč/GB)
    Teac 200 GB ext.      4170 Kč (20,85 Kč/GB) - jen USB :-(
    WD 320 GB + box       5306 Kč (16,58 Kč/GB)
    Samsung 250 GB + box  4453 Kč (17,81 Kč/GB)
    Samsung 200 GB + box  3875 Kč (19,38 Kč/GB)
    - co z toho?

    Odpovědi

    18.10.2005 18:36 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: přenosný home
    Klidně můžeš mít data na externím disku a připojovat si je do svého domovského adresáře (/home/uživatel/data).

    Jediné co budeš muset zařídit aby všichni uživatelé tj ty na všech PC měly stejné ID aby seděly práva na tom externím disku.
    18.10.2005 20:33 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: přenosný home
    Klidně můžeš mít data na externím disku a připojovat si je do svého domovského adresáře (/home/uživatel/data).
    nezajímají mě jen data, ale i "tečkované" adresáře - .Mail atp.

    jistě, něco se dá relokovat, ale musím dle toho patřičně upravit konfigurace, tož to už mi přijde lepší jet z toho všechno ...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.