abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    dnes 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    10.7. 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 391 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: seka se video - k6, 256mb, nvidia riva tnt2

    22.10.2005 13:07 bhy | skóre: 35 | blog: bhyblog | brno
    seka se video - k6, 256mb, nvidia riva tnt2
    Přečteno: 272×
    Mam pocitac AMD-K6/550MHz, 256 MB RAM, graficka karta je Nvidia Riva Tnt2, distribuce Debian sarge. Kdyz mam v souboru XF86Config-4 ovladac "nv", tak se mi v Xine seka AVI video (nevim jak to lepe popsat, zkratka se kazdych cca 5 sekund zastavi na cca 1 sekundu, ale zadna chybova hlaska o too many dropped frames).

    Zkousel jsem nainstalovat drivery od Nvidie, coz se mi dost prici, protoze jsou non-free a chtel jsem puvodne fungovat bez nich, ale nezadarilo se, udajne mam nainstalovane zdrojaky jine verze jadra, nez na ktere system bezi, coz mam pocit, ze neni pravda.

    Je mozne (treba nejakym kompilovanim relevantich programu ze zdrojaku s optimalizacemi) docilit toho, aby se na me hw konfiguraci video nesekalo bez pouziti driveru od Nvidie, nebo je jejich zprovozneni nutne? Pokud je nutne, nevite v cem muze byt problem, jak to rozchodit? Diky.

    Odpovědi

    22.10.2005 13:22 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: seka se video - k6, 256mb, nvidia riva tnt2
    Při instalování nvidie stačí jednoduše nakopírovat správné zdrojáky jádra a není problém.

    Jinak jak jsi to přehrával ? Skus jiné nastavení přehrávače.
    22.10.2005 13:41 bhy | skóre: 35 | blog: bhyblog | brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: seka se video - k6, 256mb, nvidia riva tnt2
    Při instalování nvidie stačí jednoduše nakopírovat správné zdrojáky jádra

    To si právě myslím, že jsem udělal, přesto má problém

    Nastavení přehrávače - nemám tušení, jaké hodnoty bych měl měnit, můžete mi, prosím, poradit? díky.

    22.10.2005 17:05 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: seka se video - k6, 256mb, nvidia riva tnt2
    no, mne islo video uplne normalne aj na slabsej zostave (k6-2 650 bogo mips, 64Mb ram, pci voodoo rush s integrovanou 2d grafikou at3d). mal som sice limitacie na velkost obrazu 320x240, ale to mi nevadilo. sranda bola ze mi lepsie prehraval mpeg4 ako ine typy filmov (mpeg1,2,...), predsa len som mal 66Mhz zbernicu.

    aky je pouzity prehravac? a aky ma nastaveny video vystup (xv,x11,xvidix)? bol optimalizovany na dany typ procesora? aka je verzia agp (1/2/4)? ake rozlisenie ma ten film? odkial sa ten film prehrava? je zapnuta dma na diskoch a cdrom? aka je rychlost zbernice? aky je zvukovy vystup (alsa/oss)? co v tom pocitaci este bezi?

    totizto, moze sa stat ze vzhladom na pouzity video vystup nedokaze zbernica pretlacit video. niekedy to zahlti aj zvukovy tok, niekedy aj nieco ine. su tam pospustane aj ine programy?

    k instalacii ovldacov od nvidie (ale nie poslednych, dovod je v readme) by som sa priklonil. najme koli prehravaniu dvd. ta karta by mala mat mpeg2 akcelerator dostupny cez tie ovladace.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.