abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:55 | Komunita

    Jon Seager z Canonicalu včera na Ubuntu Community Hubu popsal budoucnost AI v Ubuntu. Dnes upřesnil: AI nástroje budou k dispozici jako Snap balíčky, vždy je může uživatel odinstalovat. Ve výchozím nastavení budou všechny AI nástroje používat lokální AI modely.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | IT novinky

    Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:22 | Komunita

    Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    26.4. 22:22 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    26.4. 21:55 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    25.4. 04:00 | Nová verze

    raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 18:33 | IT novinky

    Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 15:33 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 04:44 | Komunita

    Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1439 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Vodorovné proužky na LCD

    23.10.2005 12:04 Eregon | skóre: 22 | blog: Eregonovy_vymysly | Všudezdejší
    Vodorovné proužky na LCD
    Přečteno: 355×
    Zdravím, poridil jsem si 19" LCD BenQ FP937s+, ktere pripojuju ke grafice GeForce 4 pres D-SUB (na grafice nemam DVI).

    Pres obraz mi pri nativnim rozliseni displeje (1280x1024 - jine jsem nezkousel) "behaji" vodorovne prouzky - jsou cerne a bile, maji ruznou delku a jsou usporadany jakoby do sloupecku. Prouzky se objevuji a zase mizeji pomerne rychle, vypada to proste jako nejake digitalni ruseni.

    Puvodne jsem myslel, ze to bude problem monitoru, ale zjistil jsem, ze to nejak souvisi s obnovovaci frekvenci, zrejme s pouzitim nebo nepouzitim framebufferu a asi i trosku s pocasim.

    Vyzkousel jsem tyto kombinace:

    Nejprve jsem pouzival distribucni jadro Kubuntu 5.4 (2.6.10, ve kterem je AFAIK vypnuty framebuffer). Pri obn. frekvenci 75 Hz prouzky pres obraz poletovaly, pri 60 Hz prakticky zmizely a od te doby se objevily jen tu a tam a jen na chvili (podle pocasi).

    Upgradoval jsem na Kubuntu 5.10 s distribucnim jadrem 2.6.11, ve kterem FB zapnuty je. Pri 75 Hz prouzku po obraze poletuje mnohem vic a navic je obraz rozmazany (coz s puvodnim jadrem nebyl), pri 60 Hz uz je obraz zase ostry, ale prouzky tu porad jsou, jen jich je min (rekl bych srovnatelne jako pri 75 Hz v 2.6.10).

    Tzn. kdyz se chci ted zbavit prouzku musim bootovat do stareho jadra, coz mi moc velkou radost nedela, radeji bych se jich zbavil upravou konfigurace s tim soucasnym, nema nekdo s necim podobnym zkusenost?
    ~ w w w w (oo)   [oo] w w w w ~

    Odpovědi

    23.10.2005 12:52 Martin Viteznik | skóre: 19 | blog: Drahtenzentrum
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vodorovné proužky na LCD
    Měl jsem podobný problém na Beliney (sice 17" a proužky svisle) a pomohlo tlačítko "Automatické nastavení" na monitoru (nejlepší spustit na nějaký jemný šachovnici).
    A HANGFELVÉTELT A TÖRVÉNY VÉDI !!!
    23.10.2005 13:15 WerK | skóre: 19 | blog: desktop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vodorovné proužky na LCD
    Ano, presne tak. Nektere monitory maji automatickou kalibraci precejen spatnou, proto je nejlepsi pouzit http://freshmeat.net/projects/lcdtest/ (umi generovat nejruznejsi sachovnice etc) a kalibrovat rucne (na mem Acer AL1714 se to menilo hlavne pres posuvnik Phase) dokud neni obraz perfektne ostry ... a nebo pouzit DVI :)
    11.11.2005 19:08 Eregon | skóre: 22 | blog: Eregonovy_vymysly | Všudezdejší
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vodorovné proužky na LCD
    Update: zjistil jsem, ze to vubec nema co delat s LCDckem. Nainstaloval jsem Kubuntu 5.10 v basic instalacnim rezimu jeste u kamarada a prouzky pres obraz litaji taky, pritom ma 19" CRT monitor (cosi od AOC, nevim ted uplne presne model).

    Musi to byt v nejake konfiguraci specificke pro Kubuntu. Nejake napady?
    ~ w w w w (oo)   [oo] w w w w ~

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.