abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:55 | IT novinky

    Nejvyšší správní soud (NSS) podruhé zrušil pokutu za únik zákaznických údajů z e-shopu Mall.cz. Incidentem se musí znovu zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Samotný únik ještě neznamená, že správce dat porušil svou povinnost zajistit jejich bezpečnost, plyne z rozsudku dočasně zpřístupněného na úřední desce. Úřad musí vždy posoudit, zda byla přijatá opatření přiměřená povaze rizik, stavu techniky a nákladům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:44 | Komunita

    Organizace Free Software Foundation Europe (FSFE) zrušila svůj účet na 𝕏 (Twitter) s odůvodněním: "To, co mělo být původně místem pro dialog a výměnu informací, se proměnilo v centralizovanou arénu nepřátelství, dezinformací a ziskem motivovaného řízení, což je daleko od ideálů svobody, za nimiž stojíme". FSFE je aktivní na Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 17:55 | IT novinky

    Paramount nabízí za celý Warner Bros. Discovery 30 USD na akcii, tj. celkově o 18 miliard USD více než nabízí Netflix. V hotovosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:22 | IT novinky

    Nájemný botnet Aisuru prolomil další "rekord". DDoS útok na Cloudflare dosáhl 29,7 Tbps. Aisuru je tvořený až čtyřmi miliony kompromitovaných zařízení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:11 | Nová verze

    Iced, tj. multiplatformní GUI knihovna pro Rust, byla vydána ve verzi 0.14.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 05:22 | Komunita

    FEX, tj. open source emulátor umožňující spouštět aplikace pro x86 a x86_64 na architektuře ARM64, byl vydán ve verzi 2512. Před pár dny FEX oslavil sedmé narozeniny. Hlavní vývojář FEXu Ryan Houdek v oznámení poděkoval společnosti Valve za podporu. Pierre-Loup Griffais z Valve, jeden z architektů stojících za SteamOS a Steam Deckem, v rozhovoru pro The Verge potvrdil, že FEX je od svého vzniku sponzorován společností Valve.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.24 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.12. 15:11 | IT novinky

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia online tabulky Proton Sheets v Proton Drive.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    6.12. 15:55 | Komunita

    O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.12. 15:44 | Komunita

    Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 31
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 443 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Kdebase 3.4.1 a kdebase-kio-plugins 3.4.1 v Sarge

    27.10.2005 18:48 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Kdebase 3.4.1 a kdebase-kio-plugins 3.4.1 v Sarge
    Přečteno: 135×
    Mam takovy "maly" problem. Cely KDEcka sem si upgradoval z 3.3.2 na 3.4.1, ale kdyz chci upgradovat kdebase:

    tux:/home/dimes# apt-get install kdebase Čtu seznamy balíků... Hotovo Vytvářím strom závislostí... Hotovo Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.

    Protože jste požádali pouze o jednoduchou operaci, je téměř jisté, že balík není instalovatelný a měl byste o tom zaslat hlášení o chybě (bug report). Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

    Následující balíky mají nesplněné závislosti: kdebase: Závisí na: kdebase-kio-plugins (>= 4:3.4.1-1) ale 4:3.3.2-1 se bude instalovat E: Poškozené balíky

    a kdyz dam kde-kio-plugins:

    tux:/home/dimes# apt-get install kdebase-kio-plugins Čtu seznamy balíků... Hotovo Vytvářím strom závislostí... Hotovo Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.

    Protože jste požádali pouze o jednoduchou operaci, je téměř jisté, že balík není instalovatelný a měl byste o tom zaslat hlášení o chybě (bug report). Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

    Následující balíky mají nesplněné závislosti: kdebase-kio-plugins: Závisí na: dbus-qt-1 (>= 0.23.4) ale nedá se nainstalovat E: Poškozené balíky

    Prosim pomozte, sem v koncich. Na apt-get.org neni funkcni ten jeden jediny server, ktery to poskytuje (dbus-qt-1).

    Odpovědi

    28.10.2005 12:52 umix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdebase 3.4.1 a kdebase-kio-plugins 3.4.1 v Sarge
    Mě to dělá taky a nevim co s tim.
    David Watzke avatar 28.10.2005 12:56 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdebase 3.4.1 a kdebase-kio-plugins 3.4.1 v Sarge
    Hledal jsi v Googlu ? Pomůže tohle ?

    OT: Koukám, že ten apt-get furt nějak všem blbne. :-) Ať už je to to, že chce vyhodit celý KDE, nebo tohle...

    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    29.10.2005 10:21 Tomáš | skóre: 25 | Ústí nad Labem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdebase 3.4.1 a kdebase-kio-plugins 3.4.1 v Sarge
    Taky bych doporučoval pro toto dselect, mluvím z vlastních zkušeností (potažmo chyb :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.