Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
echo 'GENTOO_MIRRORS="http://gentoo.ynet.sk/pub http://ftp.easynet.nl/mirror/gentoo/ http://ftp.du.se/pub/os/gentoo http://gentoo.osuosl.org/"' >> /etc/make.conf
cat /etc/resolv.conf
? I když.. to by asi nešel net, co... Hm, tak to jsem nežral.
/etc/wget/wgetrc
a dále zkus pingnout www.abclinuxu.cz.
route add default gw *tvá gateway* netmask *tvá netmaska* metric 1
a tu k tomu nepotrebujem DNS. mam to napisat takto:? route add default gw *10.0.0.138* netmask *255.255.255.0* metric 1DNS ne. A gateway není DNS. Takže takhle ne. U mě je gw stejná jako IP, jen je na konci .1, ale to nic neznamená.
a ma to byt v * alebo " ?Ani uvozovky, ani hvězdičky, jen ty adresy.
nameserver *DNS*
, nastavil zbytek pomocí net-setup, nebo jak byl ten příkaz na Livku a bylo to.
echo $ftp_proxy echo $http_proxyBuď ji odstraň z prostředí, nebo nastav v
wgetrc
use_proxy = no
Tiskni Sdílej: