Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »bash: ./adom : no such file or directory
Přitom jsem jel na roota, nastavil práva souboru na 777 (pro jistotu) a je to stoprocentně spustitelný soubor. A písmena jsou všechna malá.
ls -l normálně hlásí, že tam je (pracuju v shellu, Xka jsou moc pomalá na té šunce)
Ten samý problém nastal i tehdy, když jsem ze svého desktopového linuxu (Aurox 9.1) zkopíroval mc (Midnight Commander) do /usr/bin na notebooku, ale taky mi to hlásí, že tam ten soubor není.
Když jsem ten ADOM rozbalil na desktopu, úplně v pohodě mi to jelo, no problem...
Díky za pomoc.. Flavius
bash: ./adom :ale
bash: ./adom:Bez tý mezery za adomem. Zkus
sh adom
.
adom: adom: cannot execute binnary file
ls -lh adom && head adom
file adom
ldd ./adom
? menovite by bolo zaujimava informacia s akou verziou libc je dany program linkovany (uclibc/libc/glibc).
ls -lh adom && head adom
/bin/ls: illegal option -- h
file adom
adom: ELF 32-bit LSB executable, Intel 80386, version 1, dynamically linked, stripped
ldd ./adom
ldd: can't execute ./adom (No such file or directory)
Stáhnout se to dá na
http://www.adom.de/adom/download/linux/adom-111-elf.tar.gz, ale myslím, že to není tím souborem, ale kompem.... Ten head je zbytečný ...OK, beru - napadlo mě, že by to mohl být skript a špatná cesta k interpretru v
#! /bin/něco
GNU fileutils 3.12 with color-ls patch 3.12.0.3
Kde si vyhrabal tak starú vec, človeče? Normálne si ma inšpiroval, aby som sa pozrel do svojich archívov, aká je moja najstaršia verzia Slacku
Btw, FAQ píše: Linux (ELF, libc6)
Tiskni
Sdílej: