abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Emulacia stlacenia klavesu pri bootovani

    22.11.2005 21:46 Robo
    Emulacia stlacenia klavesu pri bootovani
    Přečteno: 138×
    Cafte. Mam notebook s wifi, ale je taky nestastny, ze to wifi sa zapina stlacenim klavesy. A tak musim pri starte, resp restarte stale stlacat a sem tam na to zabudnem. Chcel by som aby mi niekto poradil, ci sa da spravit nieco take, ze pred tym ako mi nabehne dhcpcd by sa spustila nejaka mala utilitka ktora by emulovala stlacenie tej klavesy. Cez xev som si zistil kod tej klavesy. Dakujem moc.

    Odpovědi

    23.11.2005 06:54 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emulacia stlacenia klavesu pri bootovani
    Jakou máš tu wifi kartu? Není vyloučeno, že její ovládací modul do jádra má parametr, kterým se to zapíná (emuluje čudlík).
    23.11.2005 08:05 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emulacia stlacenia klavesu pri bootovani
    Intel 2200 BG
    23.11.2005 08:49 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emulacia stlacenia klavesu pri bootovani
    S tím jsem se už setkal, ale nebyl to můj laptop, tak si to moc nepamatuju. Ale zkus modulu ipw2200 dát parametr led=1. Zkus hledat na googlu klíčová slova jako rfswitch, button, wifi atd. Pro laptopy Fujitsu-Siemens existuje modul fsam7400, který se taky o tyhle věci stará, jestli se nemýlím.
    23.11.2005 13:29 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emulacia stlacenia klavesu pri bootovani
    Skusil som vsetky moznosti, aj som si nainstaloval rfswitch, ale neviem co s tym dalej. Neda sa urobit nejake presmerovanie? Viem ze sa daju veci presmerovat na rozne vystupy. Napr nie na monitor, ale na tlaciaren, neda sa urobit nieco take ze presmerovanie do klavesnice, a potom spat?
    23.11.2005 15:55 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emulacia stlacenia klavesu pri bootovani
    Klávesnice s tím nemá nic společného. Zjisti, jak funguje ten rfswitch. Podívej se na dmesg, do logu, "modinfo ipw2200" a pokus se najít na googlu, jestli třeba není nutné zapsat něco do /proc/net/dev/blabla. Do klíčových slov zkus dát i typ svého notebooku. Ale emulovat stisk klávesy je slepá cesta.
    23.11.2005 16:27 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emulacia stlacenia klavesu pri bootovani
    mam tu vypis

    modinfo ipw2200

    description: Intel(R) PRO/Wireless 2200/2915 Network Driver version: 1.0.8 author: Copyright(c) 2003-2005 Intel Corporation license: GPL parmtype: disable:int parm: disable:manually disable the radio (default 0 [radio on]) parmtype: associate:int parm: associate:auto associate when scanning (default on) parmtype: auto_create:int parm: auto_create:auto create adhoc network (default on) parmtype: led:int parm: led:enable led control on some systems (default 0 off)

    parmtype: debug:int parm: debug:debug output mask parmtype: channel:int parm: channel:channel to limit associate to (default 0 [ANY]) parmtype: qos_enable:int parm: qos_enable:enable all QoS functionalitis parmtype: qos_burst_enable:int parm: qos_burst_enable:enable QoS burst mode parmtype: qos_no_ack_mask:int parm: qos_no_ack_mask:mask Tx_Queue to no ack parmtype: burst_duration_CCK:int parm: burst_duration_CCK:set CCK burst value parmtype: burst_duration_OFDM:int parm: burst_duration_OFDM:set OFDM burst value parmtype: mode:int parm: mode:network mode (0=BSS,1=IBSS,2=Monitor) parmtype: hwcrypto:int parm: hwcrypto:enable hardware crypto (default on) parmtype: cmdlog:int parm: cmdlog:allocate a ring buffer for logging firmware commands vermagic: 2.6.14-gentoo-r2 SMP preempt PENTIUMM gcc-3.3 depends: firmware_class

    Ale neviem nikde najst kde by sa dali zadavat parametre modulu. do /etc/modprobe.conf? Tam do napisem nejaky parameter pre ipw2200, ale ked sa spatne kuknem do /etc/modprobe.conf, tak tam uz ten parameter chyba.
    23.11.2005 16:55 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emulacia stlacenia klavesu pri bootovani
    mam tu vypis

    modinfo ipw2200

    description: Intel(R) PRO/Wireless 2200/2915 Network Driver version: 1.0.8 author: Copyright(c) 2003-2005 Intel Corporation license: GPL parmtype: disable:int parm: disable:manually disable the radio (default 0 [radio on]) parmtype: associate:int parm: associate:auto associate when scanning (default on) parmtype: auto_create:int parm: auto_create:auto create adhoc network (default on) parmtype: led:int parm: led:enable led control on some systems (default 0 off)

    parmtype: debug:int parm: debug:debug output mask parmtype: channel:int parm: channel:channel to limit associate to (default 0 [ANY]) parmtype: qos_enable:int parm: qos_enable:enable all QoS functionalitis parmtype: qos_burst_enable:int parm: qos_burst_enable:enable QoS burst mode parmtype: qos_no_ack_mask:int parm: qos_no_ack_mask:mask Tx_Queue to no ack parmtype: burst_duration_CCK:int parm: burst_duration_CCK:set CCK burst value parmtype: burst_duration_OFDM:int parm: burst_duration_OFDM:set OFDM burst value parmtype: mode:int parm: mode:network mode (0=BSS,1=IBSS,2=Monitor) parmtype: hwcrypto:int parm: hwcrypto:enable hardware crypto (default on) parmtype: cmdlog:int parm: cmdlog:allocate a ring buffer for logging firmware commands vermagic: 2.6.14-gentoo-r2 SMP preempt PENTIUMM gcc-3.3 depends: firmware_class

    Ale neviem nikde najst kde by sa dali zadavat parametre modulu. do /etc/modprobe.conf? Tam do napisem nejaky parameter pre ipw2200, ale ked sa spatne kuknem do /etc/modprobe.conf, tak tam uz ten parameter chyba.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.