Zemřel Scott Adams, tvůrce komiksových stripů Dilbert parodujících pracovní prostředí velké firmy.
Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Knot Resolveru (6.1.0). Jedná se o první vydanou stabilní verzi 6, která je nyní oficiálně preferovanou a doporučovanou verzí, namísto předešlé verze 5. Více o Knot Resolveru 6 je možné se dočíst přímo v dokumentaci.
Byl vydán Linux Mint 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 10.0 vydáno v nové stabilní verzi 11.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je podpora NTSYNC a dokončení architektury WoW64.
Byl vydán Mozilla Firefox 147.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Firefox nově podporuje Freedesktop.org XDG Base Directory Specification. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 147 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Asociace repair.org udělila anticeny těm nejhorším produktům představeným na veletrhu CES 2026. Oceněnými jsou například šmírující kamery Amazon Ring AI, chytrý běžecký pás od společnosti Merach, která otevřeně přiznává, že nedokáže zabezpečit osobní data uživatelů, případně jednorázové lízátko, které rozvibrovává čelisti uživatele a tak přehrává hudbu. Absolutním vítězem je lednička od Samsungu, která zobrazuje reklamy a kterou lze otevřít pouze hlasovým příkazem přes cloudovou službu.
Íránští protirežimní aktivisté si všímají 30% až 80% ztráty packetů při komunikaci se satelity služby Starlink. Mohlo by se jednat o vedlejší důsledek rušení GPS, kterou pozemní přijímače Starlinku používají k výpočtu polohy satelitů a kterou se režim rovněž snaží blokovat, podle bezpečnostního experta a iranisty Amira Rashidiho je ale pravděpodobnější příčinou terestrické rušení přímo satelitní komunikace Starlinku podobnou
… více »Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po
… více »Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).
make World dostanu tuto chybu:
make[2]: Leaving directory `/home/zsman/Install/Xorg/xorg/xc/config/imake' rm -f ./config/makedepend/Makefile.proto ./config/imake/imake -I./config/cf -s ./config/makedepend/Makefile.proto -f ./config/makedepend/Imakefile -DTOPDIR=../.. -DCURDIR=./config/makedepend cd ./config/makedepend && rm -f -r Makefile Makefile.dep makedepend *.o bootstrap cd ./config/makedepend && make -f Makefile.proto bootstrap make[2]: Entering directory `/home/zsman/Install/Xorg/xorg/xc/config/makedepend' Makefile.proto:36: *** missing separator. Stop. make[2]: Leaving directory `/home/zsman/Install/Xorg/xorg/xc/config/makedepend' make[1]: *** [depend.bootstrap] Error 2 make[1]: Leaving directory `/home/zsman/Install/Xorg/xorg/xc' make: *** [World] Error 2 zsman@athlon64:~/Install/Xorg/xorg/xc$V tom souboru Makefile.proto je na radku 36 toto:
//#define HasFreetype2 1Vite nekdo co to znamena a jak to vyresit? Diky Slackware 10.2 (32bit na CPU Athlon64), gcc (GCC) 3.3.6 .
/bin/sh: ./ccimake: Permission denied
cc -o imake -O -I../../include -I../../imports/x11/include/X11 -DMONOLITH imake.o
make[2]: Leaving directory `/mnt/gentoo/xc/config/imake'
rm -f ./config/makedepend/Makefile.proto
./config/imake/imake -I./config/cf -s ./config/makedepend/Makefile.proto -f ./config/makedepend/Imakefile -DTOPDIR=../.. -DCURDIR=./config/makedepend
make[1]: execvp: ./config/imake/imake: Permission denied
make[1]: *** [config/makedepend/Makefile.proto] Error 127
make[1]: Leaving directory `/mnt/gentoo/xc'
make: *** [World] Error 2
slack current, gcc 3.4.5
make[1]: execvp: ./config/imake/imake: Permission deniednemas opravneni. Kompilujes jako user nebo root? No, ale moc do toho nevidim, tak nevim......
chmod +x ./config/imake/imake.
ls -l imake
-rwxr-xr-x config/imake/imake
Tiskni
Sdílej: