abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:00 | Komunita

    Dnes a zítra probíhají Arduino Days 2026. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze od 17:00 na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. Dnes v Poličce v městské knihovně a zítra v Praze na Matfyzu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:11 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Ubuntu 26.04 LTS s kódovým názvem Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 26.04 LTS mělo vyjít 23. dubna 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:22 | Komunita Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 23:22 | Komunita

    Ubuntu plánuje v budoucích verzích nahradit tradiční nástroje pro synchronizaci času (chrony, linuxptp a gpsd) novým, v Rustu napsaným ntpd-rs, který nabídne vyšší bezpečnost a stabilitu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 22:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.6 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Správce hesel KeePassXC byl nahrazen správcem hesel GNOME Secrets. Bitcoinová peněženka Electrum byla povýšena na verzi 4.7.0. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.8. Další novinky v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 11:33 | Zajímavý článek

    Chris Down v obsáhlém článku „vyvrací mýty o zswap a zram“, vysvětluje, co vlastně dělají a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Doporučuje vyhýbat se zram na serveru a bez OOM.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 11:22 | IT novinky

    Porota v Los Angeles shledala firmy Google a Meta odpovědnými v přelomovém soudním sporu, který se týká závislosti na sociálních sítích; firmy musí zaplatit odškodné tři miliony dolarů (63,4 milionu Kč). Společnosti, které s verdiktem nesouhlasí, čelily obvinění, že své sociální sítě a platformy záměrně navrhly tak, aby si na nich děti vypěstovaly závislost. Porota došla k závěru, že technologické společnosti při navrhování a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    25.3. 19:11 | Komunita

    Jelikož vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM, Drew DeVault se rozhodl forknout Vim a vytvořil projekt Vim Classic. Vychází z Vimu 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    25.3. 16:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.56 open source počítačové hry Unvanquished (Wikipedie), forku počítačové hry Tremulous. Instalovat ji lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.3. 14:11 | Nová verze

    FreeCAD (Wikipedie), tj. svobodný multiplatformní parametrický 3D CAD, byl vydán ve verzi 1.1 (YouTube). Po roce a čtyřech měsících od předchozí verze 1.0. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1162 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník

    Dotaz: Xine + DVD grabnute na disku

    23.11.2005 18:13 Chx
    Xine + DVD grabnute na disku
    Přečteno: 151×
    Mam nainstalovane Xine + plugin dndnav, aby som mohol komfortne pouzivat menu na DVDckach. Problem je, ze funguje to, len ked mam DVD medium v /dev/hdb. A kedze mam par DVDciek grabnutych na harddisku(adresare AUDIO_TS a VIDEO_TS), tak stale ked si chcem pozriet nejake to DVD, musim zmenit v nastaveniach xine polozku "DVD device user for playback" na nieco ako /mnt/win/film/VIDEO_TS/. Ako sa zbavit tohto problemu?

    Btw, mam pocit ze prehravanie DVD pod linuxom sux! Troska som hladaj aj po nete, nasiel som par "recenzii", ktore pisali o Xine, Mplayer, Ogle a vlc. Ogle nechcem, lebo tam by som musel tiez menit cestu, kde je DVD, ale priamo v systeme, takze namiesto /dev/hdb by som mal /mnt/win/film/VIDEO_TS. A preco nema xine nejaku moznost ako je bezna pri win prehravacoch, nieco ako Open DVD source directory? A ono sa to potom tvari akoby DVD bolo normalne v mechanike.

    Odpovědi

    24.11.2005 09:28 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xine + DVD grabnute na disku
    Mam nainstalovane Xine + plugin dndnav, aby som mohol komfortne pouzivat menu na DVDckach.
    Nové verze Xine(-lib) (1.0.x) nepotřebují pro podporu menu žádný plugin. Plnohodnotná podpora je vestavěná.
    tak stale ked si chcem pozriet nejake to DVD, musim zmenit v nastaveniach xine polozku "DVD device user for playback" na nieco ako /mnt/win/film/VIDEO_TS/. Ako sa zbavit tohto problemu?
    xine dvd:///mnt/win/film/VIDEO_TS/
    Btw, mam pocit ze prehravanie DVD pod linuxom sux!
    Doporučuji man xine než začneš příště vynášet soudy... Btw, podobně to umožňují i ty ostatní přehrávače. Např. MPlayer pomocí parametru --dvd-device ;-).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.