Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
moznosti je hodne, ale kdyz chces mit kontrolu nad zaznamy, tak nejlip vyjde nasledujici. jinak je to priblizne a od oka, ale to podstatny tam snad je.
poskytovatel pripojeni ktery prideluje ip4 adresy z prefixu w a dostanes od nej ip4 podsit w.x.y.z/p (pro p treba 23)
v dns poskytovatele:
zone "w.in-addr.arpa." {
v souboru zony pak mit zaznamy:
5.y+posledni bit0.x CNAME 5.rev0.mojedomena.cz.
1.y+posledni bit0.x CNAME 1.rev0.mojedomena.cz.
2.y+posledni bit0.x CNAME 2.rev0.mojedomena.cz.
...
0.y+posledni bit1.x CNAME 0.rev1.mojedomena.cz.
...
} -- to se da automatizovat pres $GENERATE direktivu v zonovym souboru
tvoje dns
zone "mojedomena.cz" {
v souboru zony pak mit:
5.rev0 PTR asd
asd A w.x.y+posledni bit0.5
}
a budes mit asd.mojedomena.cz nasmerovany na w.x.y.5 a obracenou adresu na tu se dopatraji taky, protoze poskytovatel jim rekne, ze nevi, ale maji parat na tom aliasu
Tiskni Sdílej: