Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
cat var/log/Xorg.0.log|grep EEa dej vědět, jaký chyby vypíše.
make;
make install
855resolution 3c 1280 1024
startkde
a stejne se ten obraz posouva....
Nemohl by jsi pls napsat presnej postup?
I kdyztak pls, jak to dat do tech start skriptu...
/etc/rc.d/rc.local
Ale je možné, že Mandriva ten program 855resolution obsahuje jako balíček - a v tom případě se po instalaci zařídí automatické spouštění při startu samo. Jen bude nutné do nějakého konfiguračního souboru zapsat ty požadované parametry (3c 1280 800
).
init 3
855resolution 1280 800
startx
a voala!! Jediny co bych teda potreboval je to dat do toho startovaciho skriptu. Ted to mam v /etc/rc.d/rc.local
#!/bin/sh
#
# This script will be executed *after* all the other init scripts.
# You can put your own initialization stuff in here if you don't
# want to do the full Sys V style init stuff.
855resolution 3c 1280 800
$ cat /home/kajinek/855.txt
855resolution version 0.4, by Alain Poirier
Chipset: Unknown (id=0x25908086)
VBIOS type: 2
VBIOS Version: 1210
** Patch mode 3c to resolution 1280x800 complete
/etc/init.d/dmhned nekam na zacatek, na to uz urcite prijdes, proste tam pripis ten prikaz pro ten 855resolution a tim docilis toho, ze se vzdy spusti v ramci spousteni display manageru a tim bude vse vyreseno.
exec /usr/sbin/855resolution 3c 1280 800
a bohuzel...
Tiskni
Sdílej: