Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po
… více »Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).
Po delší době vývoje vyšla nativní linuxová verze virtuálního bubeníka MT-PowerDrumKit 2 ve formátu VST3. Mezi testovanými hosty jsou Reaper, Ardour, Bitwig a Carla.
Desktopové prostředí Budgie bylo vydáno ve verzi 10.10. Dokončena byla migrace z X11 na Wayland. Budgie 10 vstupuje do režimu údržby. Vývoj se přesouvá k Budgie 11. Dlouho se řešilo, v čem bude nové Budgie napsáno. Budgie 10 je postaveno nad GTK 3. Přemýšlelo se také nad přepsáním z GTK do EFL. Budgie 11 bude nakonec postaveno nad Qt 6.
OpenChaos.dev je 'samovolně se vyvíjející open source projekt' s nedefinovaným cílem. Každý týden mohou lidé hlasovat o návrzích (pull requestech), přičemž vítězný návrh se integruje do kódu projektu (repozitář na GitHubu). Hlasováním je možné změnit téměř vše, včetně tohoto pravidla. Hlasování končí vždy v neděli v 9:00 UTC.
Byl vydán Debian 13.3, tj. třetí opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.13, tj. třináctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).
vfs object = recycle
recycle:repository = .recycle/%U
recycle:keeptree = Yes
recycle:touch = Yes
recycle:versions = Yes
recycle:maxsixe = 0
recycle:exclude = *.tmp
recycle:exclude_dir = /tmp
recycle:noversions = *.doc
To by fungovalo, teda když přes win něco smažu, přesune se to do .recycle/$USER, ale už se mi neukáže ve windows, že mám něco v koši..
Takže bych chtěl nějak docílit, toho aby když něco smažu, to ukázali i windosy :)
Děkuji moc:)
[dokumenty]
vfs object = /usr/local/lib/vfs/recycle.so
vfs object = recycle
recycle:repository = /var/samba/recycle-bin (adresar kam se bude
ukladat)
recycle:keeptree = Yes (zachovani adresarove struktury)
recycle:touch = Yes (ulozi datum presunuti do kose)
recycle:versions = Yes (v pripade ze jsou smazany 2 soubory stejneho jmena
ulozi se ocislovane verzemi)
recycle:maxsize = 0 (max velikost souboru presouvaneho do kose
0=nekonecno)
recycle:exclude = *.tmp|*.TMP|*.temp|*.o|*.obj|~$*|*.~?? (co neulozime do
kose)
recycle:excludedir = /tmp|/temp|/cache (jake adresare nehazime do kose)
# recycle:noversions = *.doc|*.xls|*.ppt| (u jakych souboru nebudou verze)
Uvnitř by mohl vypadat úplně stejně jako win koš (včetně tlačítka vysypat). Akorát že by si data bral ze sdílených disků na Sambě. Myslím, že to již na světě někde existuje, ale hledejte to. Spíš to mají firmy jako uzavřené řešení.
Tiskni
Sdílej: