OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
LibreQoS je svobodná aplikace vhodná pro poskytovatele internetové připojení pro rezervaci a řízení datových toků zákazníků (QoS - Quality of Service, QoE - Quality of Experience). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2. Aktuální verze je 1.4.
Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
ls -lR > ls-lR lpr ls-lR
Tak teď nevím... Právě jsem odeslal reakci na tuto odpověď, ale zmizela?
Zkusím to tedy zformulovat podobně znovu. Kdyby to tu bylo dvakrát, tak se moc omlouvám...
Děkuju za odpověď! Tohle je mi celkem jasné. Šlo mi spíše o situaci, kdy uživatel (můj vedoucí) sedí u Linuxové stanice s X a potřebuje vytisknout seznam souborů ve složce. V Total Commanderu to prý šlo. Já jsem vůbec nevěděl, co bych mu poradil... chvíli jsem pátral v Nautilu, Konqueroru... ale neúspěšně. Pak jsem se snažil něco vygooglit - také bez úspěchu. Pak jsem hledal na ABC Linuxu.. marně.
Zkusil jsem to tdy přes Mozillu. Na lokále je to v pohodě. Ale situace je komplikovaná ještě tím, že se do zmíněných adresářů přistupuje přes sambu a tam jsem se už Firefoxem nedostal, protože jsou adresáře zabezpečené.
Rozumějte mi prosím: Jde mi o to, aby to mohl udělat uživatel sám. Ještě jednou moc díky za odpověď!#!/bin/sh TMPNAME="/tmp/asciiprint" sed -e 's/\s\+$//g' "$1" > $TMPNAME FILETOPRINT="$TMPNAME" longestline=$(wc -L "$FILETOPRINT" | grep -Po '\d+ ') echo "The longest line has $longestline chars." a2ps -2 --landscape -B --chars-per-line=$longestline "$FILETOPRINT" -o print.ps
Tiskni
Sdílej: