abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:00 | IT novinky

    Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Humor

    Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 18
    včera 11:33 | Nová verze

    OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 11:11 | Nová verze

    Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    včera 01:33 | Zajímavý projekt

    Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    1.1. 16:44 | IT novinky

    S koncem roku 2025 skončila standardní podpora operačního systému HP-UX (Hewlett Packard Unix).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    1.1. 14:33 | Nová verze

    K 1. lednu 2026 končí 70leté omezení majetkových autorských práv děl autorů zesnulých v roce 1955, viz 2026 in public domain. V americkém prostředí vstupují do public domain díla z roku 1930, viz Public Domain Day.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    31.12. 15:00 | Nová verze

    Všem vše nejlepší do nového roku 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    31.12. 13:33 | Zajímavý software

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.60. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.12. 12:11 | Zajímavý článek

    Daniel Stenberg na svém blogu informuje, že po strncpy() byla ze zdrojových kódů curlu odstraněna také všechna volání funkce strcpy(). Funkci strcpy() nahradili vlastní funkcí curlx_strcopy().

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (0%)
     (5%)
     (0%)
     (17%)
     (33%)
     (12%)
     (5%)
     (5%)
     (12%)
     (33%)
    Celkem 66 hlasů
     Komentářů: 1, poslední včera 06:15
    Rozcestník

    Dotaz: Spustenie programu s QT kniznicou po boote.

    19.12.2005 14:06 Robo
    Spustenie programu s QT kniznicou po boote.
    Přečteno: 71×
    Zdravicko. Chcem sa spytat, ze ak spravim program, ktory pouziva kniznice QT, ci sa da spustit po nabootovaní, aj bez toho, aby som mal spustene KDE, alebo inu graf nadstavbu. Proste potrebujem spravit taku vec, ze ked nastarujem masinu, aby na nej nebezalo nic ine, len moj program v grafickom mode./samozrejme v pozadi daemony siet atd, ale front len moj program/ doteraz som pouzival na tu aplikaciu DOS, a tam sa to dalo vyriesit lahko, ale DOS nepodporuje USB, DMA ......, takze som nuteny tu aplikaciu napisat pod LIN./

    Ak niekto vie, prosim poradte.

    Odpovědi

    19.12.2005 14:39 i
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spustenie programu s QT kniznicou po boote.
    No a v čem přesně je problém?
    19.12.2005 14:44 i
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spustenie programu s QT kniznicou po boote.
    Jo aha - sorry, blbě čtu. Co myslíte tou "grafickou nadstavbou"? Qt běží pod X, takže musíte spustit X-ka. Window manager (a KDE už vůbec ne) pouštět nemusíte, ale... musíte pak mít tu aplikaci dobře napsanou - v okamžiku kdy otevřete nějaké okno (třeba File open dialog) by s ním nešlo nic dělat. Jednodušší je spustit nějaký lehkotonážní WM (ale k tomu je zas potřeba umět ho nakonfigurovat...)
    19.12.2005 14:42 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spustenie programu s QT kniznicou po boote.
    Bežná Qt knižnica, ktorú nájdeš v distribúciách je linkovaná s knižnicami X11 a bez X nebude fungovať. Myslím, že máš tieto možnosti:
    • bootovať do X11 - nikde nie je povedané, že musíš mať KDE. Nemusíš mať ani žiaden window manager. Pozri si xinit/xinitrc - na konci sa spúšťa window manager; namiesto neho dáš svoju aplikáciu a hotovo.
    • použiť niečo čo nepotrebuje X11 - napr. libsvga (tuším tak sa to volá). Nevýhodou je, že asi tam nie sú implementové žiadne widgety. Všetko si budeš musieť urobiť sám.
    • kontaktovať TrollTech. Qt je multiplatformová knižnicia. Nech ti poradia ako ju prevádzkovať bez X či iných grafických platforiem.
    • použiť niečo úplne iné.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 19.12.2005 16:35 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spustenie programu s QT kniznicou po boote.
    startx /usr/bin/mojeaplikace?
    19.12.2005 21:24 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spustenie programu s QT kniznicou po boote.
    Podívej se na qtopia, to je verze Qt pro mobilní a embeded zařízení, ale nevím (a pochybuji), že je i tato verze licencována pod GPL.

    BTW: tu aplikaci jsi mohl napsat i pomocí ncurses (nebo třeba ve freepascalu), potom bys neměl problémy s rozjížděním X serveru.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.