Netflix v pátek 29. září odeslal poslední film na DVD (YouTube). Společnost dnes známá jako streamovací služba začala před 25 lety jako půjčovna filmů na DVD. Zákazník si DVD objednal na webových stránkách, odesláno mu ale bylo klasickou poštou. Po zhlédnutí jej vložil do obálky a poslal zpět.
Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
ale já mám pořád takový pocit, že pokud se mi někdo skrz můj počítač dostane do mého konta a něco mi s ním provede, tak můžu vlítnout do Microsoftu (nebo na výrobce antiviru nebo komerčního firewallu, které též používám) a žádat po nich náhradu škody vzniklé používáním jejich produktů. Opravte mě, jestli se mýlím.
Nemýlíte, to opravdu můžete. Ale moc velké naděje na úspěch si raději nedělejte. Když si přečtete EULA, zjistíte, že výrobce vám neručí naprosto za nic.
Co se týká oficiálních distributorů, pak je to určitě SuSE a Mandriva, u Red Hatu si nejsem jistý, jestli to už funguje nebo jestli se na tom teprve pracuje. O moc víc toho asi nebude.
Žádat po nich náhradu škody vzniklé používáním jejich produktů. Opravte mě, jestli se mýlím.Přečetl jste si licenci? Myslím si, že zrovna v tomto bodě není jejich licence v rozporu s českým právním řádem, takže platí. Tedy poskytovatel licence (Microsoft) za nic neručí!
Tiskni
Sdílej: