Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Pošilhávám po přechodu ze Slackware na Debian, ale není mi jasné, jestli lze bez problémů používat stable verzi a do ní zamíchávat menší množství balíčků z unstable kompilovaných ze zdrojů a to vše automaticky pomocí apt.
Vím, že apt umí zacházet s více uložišti a že lze nastavovat priority až na úrovni balíčků, ale obávám se, že závislosti z binárních balíčků z unstable budou mít tendenci zbytečně upgradovat půlku systému ačkoli zdrojáky by se spokojily i se staršími verzemi ze stable.
Nechapu, proc chcete pouzivat "stable" a michat si vlastni "unstable", to uz pouzivejte rovnou distribucni unstable od zacatkuJednoduše protože pro prac. stanice, kde bych ho chtěl eventuálně nasadit mi verze programů v Sarge v 90% případů vyhovují a těch zbývajícíh 10 bych byl ochoten aktualizovat z unstable. Jestli se nepletu, tak v unstable se neustále objevují nové verze,nejenom jako opravy chyb. Nechci vystavovat lidi co s tím budou pracovat, aby se neustále museli adaptovat na jinak vypadající/chovající se nové verze aplikací.
Jen jako "hint": stable/unstable neni rozhodovanim mezi "stabilnimi" a "nestabilnimi" aplikacemi.Nápovědy netřeba, je mi to celkem jasné (viz výše).
Mám tomu zatím rozumět, že to na co se ptám v Debianovi nejde ?
Bohužel to vypadá na neoficiální zdroj. Má někdo informace nebo zkušenosti jak důvěryhodné jsou balíčky odtamtud ? Byl bych velký dobrodruh, pokud bych je instaloval do firemního prostředí ?
Tiskni
Sdílej: