V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?
file:/
'.
Když už ignorujete diakritiku, zkuste používat aspoň interpunkci, tohle je horší než číst telegram… :-(
obcas existuju aj ludia ktory pisu cez 90% korespondencie v anglictine a ta ziadnu diakritiku nema. a koli zvysnym menej ako desiatim percentam prepinat klavsnicu...
Nějak jsem nepochopil, co je vtipného na tom, že někdo raději píše jako hotentot, než by stiskl jednu kombinaci kláves. Co kdyby ti vaši lidé rovnou začali psát všem anglicky, aby se nemuseli složitě přeorientovávat na jiný jazyk?
To je ale blbost, jak kdybych rekl, ze pokud budete pouzivat diakritiku, tak vam neodpovim...
Používání diakritiky nikoho neomezuje při čtení příspěvku (naopak). Její záměrné nepoužívání (z lenosti) ano.
Kvuli psani prece nebudu prepinat klavesnici na ceskou....
Děkuji za potvrzení, že se nejedná o žádné technické problémy, ale o prachobyčejnou lenost.
Pamatuju doby, kdy byl standard psat emaily bez hacku a carek, zvlast mezi ruznymi systemy....
Ano, také je pamatuji. Ale na rozdíl od vás si pamatuji, proč tomu tak bylo. Nebylo to proto, že by tehdy byli lidé líní, ale proto, že to jinak nešlo. Dnes to jde, takže se nemáte na co vymlouvat. A jestliže jste (vy nebo kdokoli jiný) líný napsat dotaz pořádně a čitelně, nedivte se, že někdo jiný se zrovna nepřetrhne, aby vám na něj odpověděl.
Ono je fajn, že ti tady několik lidí odpovědělo, ale úplně by stačilo napsat čtyři písmena RTFM.
Zrovna k Mandrivě je dost dobrá příručka, určitě jsi ji dostal v krabici, kterou si koupil, že?
Nedostal?
No, dokonce se dá i zdarma stáhnout.
Odpověď bys tam nejspíš našel třeba ve FAQ.
A Mandriva má dokonce i svůj portál.
Ne, opravdu neprudím, ber to jen jako dobrou radu, mně ta příručka hodně pomohla, stačí se jen trošku snažit.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Tiskni
Sdílej: