Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Pravdepodobne sa Opera nainštalovala inde ako do /usr/ (je dosť možné, že do /usr/local/). Skús napísať which opera
, ak ti vypíše /usr/local/bin/opera
, tak je to naozaj tak.
V každom prípade budeš musieť tento skript zeditovať tak, aby OPERA_BINARYDIR ukazoval na správny adresár (je to hneď na štvrtom riadku a defaultne je tam /usr/lib/opera/8.51-20051114.5). Túto premennú uprav tak, aby tam namiesto /usr/
bolo to isté, čo pred bin
vo výpise which opera
(tzn. napríklad /usr/local/lib/opera/8.51-20051114.5
).
To všetko platí v prípade "štandardnej" inštalácie, neviem presne, čo obnáša v tvojom prípade inštalácia pomocou installpkg, kde si zohnal balíček a čo v ňom vlastne je.
Napíš prosím presný postup, ako si balíček nainštaloval. Na stránkach opera.com sa síce dajú stiahnuť "balíky" pre Slackware, ale nie sú to balíky určené na nainštalovanie pomocou installpkg
, a nie sú ani určené pre Slackware 10.1.
Tiskni
Sdílej: