Hru Warhammer: Vermintide 2 (ProtonDB) lze na Steamu získat zdarma napořád, když aktivaci provedete do pondělí 24. listopadu.
Virtualizační software Xen (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 4.21. Podrobnosti v poznámkách k vydání a přehledu nových vlastností.
Evropská komise schválila český plán na poskytnutí státní pomoci v objemu 450 milionů eur (téměř 11 miliard Kč) na rozšíření výroby amerického producenta polovodičů onsemi v Rožnově pod Radhoštěm. Komise o tom informovala v dnešní tiskové zprávě. Společnost onsemi by podle ní do nového závodu v Rožnově pod Radhoštěm měla investovat 1,64 miliardy eur (téměř 40 miliard Kč).
Microsoft v příspěvku na svém blogu věnovaném open source oznámil, že textové adventury Zork I, Zork II a Zork III (Wikipedie) jsou oficiálně open source pod licencí MIT.
První prosincový týden proběhne SUSE Hack Week 25. Zaměstnanci SUSE mohou věnovat svůj pracovní čas libovolným open source projektům, například přidání AI agenta do Bugzilly, implementaci SSH v programovacím jazyce Zig nebo portaci klasických her na Linux. Připojit se může kdokoli.
Google oznámil, že Quick Share na Androidu funguje s AirDropem na iOS. Zatím na telefonech Pixel 10. Uživatelé tak mohou snadno přenášet soubory z telefonů s Androidem na iPhony a obráceně.
Byla vydána nová verze 8.5 (8.5.0) skriptovacího jazyka PHP používaného zejména k vývoji dynamických webových stránek. Přináší řadu novinek a vylepšení (URI Extension, Pipe Operator, Clone With, …). Vydána byla také příručka pro přechod z předchozích verzí.
Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
Ahoj. Rozhodl jsem se nainstalovat si InitNG (na Gentoo). Po instalaci jsem si změnil v /etc/lilo.conf řádek append - přidal tam init=/sbin/initng a po uložení spustil lilo. Fajn, po rebootu startuje InitNG! Jenže tam jsou problémy s mountováním, startem kdm a net.eth a pak s rebootem. Úryvky z logů jsou trochu větší a tak jsem je hodil k sobě: boot a reboot. Se sysvinit nabootuje bez jedinýho problému.
Dodatek: Když se pak pokusím spustit ten net, remountuje to FS na ro, zeptá se, jestli chci fsck a řve, že je to nebezpečený na namountovaným FS, tak jsem dal, že ne, no a pak to nastartovalo a remountlo zpět na rw. KDM taky úspěšně startnul, ale... nikde nic, žádný KDE, žádný X. Samotný X se přitom spustily (příkazem X).
Další dodatek k XDM (init skript, který by měl nastartovat KDM), u kterýho hodí chybu:
Can't execute source /usr/sbin/xdm!
Nic takovýho by vůbec neměl hledat, už jen proto, že to neexistuje.
Celý to IMHO bude v tom, že startuje ve špatném pořadí...
Nevíte, prosím, někdo, co s tím?
Mozna pomuze http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Initng,Snad pomůže. Pročtu si to. Díky
Na tý Gentoo-Wiki je koukám všechno...
nepises, jestli jsi to delal podle tohoto navodu.Nedělám, o tom bych napsal.
Tiskni
Sdílej: