Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Myslim ze Slackware by na tom mnel behat v textu v pohode. Debian je na takovy strojecek ne moc vhodny k vuli narocnejsimu installatoru, alespon tolik moje zkusenost. Nezapomente na dostatecne veliky swap. Kdyz prihodite nejakou pamet, budou na tom chodit i Xka. Slackware se bat nemusite, neni o mnoho slozitejsi nez ostatni distribuce. Jinak tech co hlasaji vyhodte ten kram, tech si nevsimejte. Jsou to budizknicemove kteri neumi rozchodit ani parni valec.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Pro textovy rezim neni treba zvetsovat RAM. 16MB staci. Howg.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
CO tam nejde? Nejde to nainstallovat? Nebo to nebootuje? Nebo jiny problem? Pokud to je nejaky problem ktery se netyka volby distribuce, pak to zadejte jako novou otazku!
Velikost swapu zalezi na tom co budete pouzivat. Ja mam 64MB RAM a i bez swapu spustim Operu. S 30MB swapu jsem rozchodil i KDE! Zkuste swap==2*RAM.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Mám rozběhané Slackware 8.1 i na 486 a 32MB paměti včetně X-ek.
Můj notes je P100 a má jen 16MB paměti.Je na něm Slackware 9.0. Jsou tam X-ka a blackbox. Pravda, pořád to swapuje. Běhá na tom Links hacked, dokonce Opera 5 (ale ta neumí česky - musely by se přidat fonty). Jsou tam prohlížeče obrázků (XnView a xv) a xmms na muziku (kromě konzolových aplikací). Pak ještě pár aplikaci (Xpdf, gv, xcalc a pod.). Na víc už není místo na HDD.
Instalátor potřebuje 16MB, takže pokud jsou ty paměti v pořádku a nehádaj se, mělo by to jít nainstalovat.
Pozor: instalace na takovémhle stroji jde velmi pomalu! Na té 486-ce je to na zabití!
Mozna by stalo pouzit jadro lowmem.i
, je primo soucasti installacniho CD Slackware. Nikdy jsem to nezkousel, asi je to dost osekane jadro s podporu IDE, delane na 8MB.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Tiskni
Sdílej: