abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | IT novinky

    Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 14:44 | IT novinky

    Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 06:00 | Humor

    Programovací jazyk HTML.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    4.12. 23:00 | Upozornění

    Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 22:33 | IT novinky

    Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.12. 21:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 16:44 | Nová verze

    TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.12. 09:44 | Komunita

    O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
     (41%)
     (12%)
     (47%)
    Celkem 59 hlasů
     Komentářů: 1, poslední 4.12. 22:13
    Rozcestník

    Dotaz: Problemy se sitovkou

    7.2.2006 09:36 albacom
    Problemy se sitovkou
    Přečteno: 133×
    (ucelem je zprovoznit si router s omezovacem - vim jak na to ale nastal nasledujici problem)Mam dve sitove karty. Obe mi v linuxu funguji zastrcim li jednu - nahodim os a dam ifconfig, vyborne najde ji. vypnu pocitat prehodim sitovky dam druhou zapnu, opet skvele najde novou sitovku ma jinou mac adresu coz je fajn. Jakmile ale zapnu obe sitovky tak najde jen jednu z nich a cirou nahodou je to jen ta na pci slotu 2. Mam starou 586 40 MB RAM 70 MB HDD 4 ISA sloty 2 PCI sloty. Linux spousitm z cdrouter distrubuce z cdecka. Hrabal jsem se v biosu ktery je hodne strohy a nenabizi moc funkci k nakonfigurovani a uz vazne nevim cim to muze byt. Prosim poradte diky. A jeste dodatek ted mi to zase nabehlo ono komp se z touto verzi linuxu startuje 10 minut a kdyz jsem dal jen jednu sitovku do PCI slotu 1 tak ji nenasel, pritom vim ze PCI1 funguje protoze jsem tam pred chvili zkousel strcit novou PCI grafickou kartu S3 Virage(no ona je vlastne uz 11 roku stara, ale porad novejsi nez to co je tam ted v ISA slotu), a nabehla a dokonce hazela i barevny text v linuxu. Jsem byl uplne unesen.

    Prosim o radu.

    Odpovědi

    7.2.2006 13:20 Martin H. | skóre: 27 | blog: linservis | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problemy se sitovkou
    ...Mam dve sitove karty. Obe mi v linuxu funguji zastrcim li jednu - nahodim os a dam ifconfig, vyborne najde ji. vypnu pocitat prehodim sitovky dam druhou zapnu, opet skvele najde novou sitovku ma jinou mac adresu coz je fajn. Jakmile ale zapnu obe sitovky tak najde jen jednu z nich a cirou nahodou je to jen ta na pci slotu 2. ... Prosim o radu.
    Hmm, tady je asi problém v tom, že se ti jaksi nenaloadují dva ovladače, ale jen jeden ... co že je to za distribuci? Prohlídni soubor /etc/modules.conf a mrkni, jaké jsou tam zápisy.

    Já tam třeba mám následující:
    alias eth0 3c90x
    alias eth1 3c90x
    
    (karty jsou 3COM)
    --- Kapitalismus je lepší, než socialismus ... ale horší, než jsem čekal. (Jiří Suchý) ---
    7.2.2006 16:05 albacom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problemy se sitovkou
    Distribuce je tato: http://www.wifi.com.ar/english/cdrouter.html
    2.3.2007 00:39 Sin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problemy se sitovkou
    A hele prosim vas, pro realtek 3139 to bude alias eth0 rtl8139 ?diky
    7.2.2006 13:24 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problemy se sitovkou
    1) Když pokládáš dlouhý dotaz, rozčleň ho do odstavců, protože takhle se to špatně čte

    2) Napiš, jaké jsou to síťovky.
    Quando omni flunkus moritati
    7.2.2006 16:01 albacom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problemy se sitovkou
    Tak jedna sitovka je Smart Link ltd. zrovna ted pise nezname rozhrani Unknown device 0000. A druhy je Realtek RTL-8139. Jsem si jisty ze kdyz sitovky prehodim tak to bude presne naopak, nerozpozna realtek ale smart linka ano.
    2.3.2007 01:08 arn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problemy se sitovkou
    vzhledem k desce je to problem nastaveni bios/irq

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.